Články / Aktuality Dnes je 12. 11. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Studenti se opět setkají na Velehradě

Sobota, 19.3.2016
Velehrad. O prodlouženém víkendu 21. až 24. dubna bude starobylé moravské poutní místo Velehrad hostit již třináctý ročník celostátního setkání vysokoškolských studentů. Ústřední téma letošního Studentského Velehradu (SV) zní „Prostě žij!“.


Setkání opět nabídne studentům ze všech koutů republiky možnost setkat se s věřícími vrstevníky a společně se zamýšlet nad nejrůznějšími aktuálními tématy. Letos bude pozornost zaměřená na snahu „prostě žít“ a „žít prostě“. „Téma ‘Prostě žij!’ pro mne znamená nalézt radost v každém obyčejném dni, aby třeba i všední rutina nebyla něčím, co přetrpím, ale aby každý okamžik byl okamžikem, za který jsem vděčná, chci ho prožít naplno a s láskou,“ uvádí na webových stránkách letošního SV vedoucí organizačního týmu Klára Šimečková. „Prostě žít pro mě znamená také žít bezelstně, bez přetvářky, bez předělávání lidí kolem nás. Chtěla bych, abychom našli krásu tam, kde právě jsme, v životě, který právě žijeme,“ dodává mladá vedoucí týmu dobrovolníků.

K ústřednímu tématu setkání se budou ve svých přednáškách vyjadřovat hosté z řad duchovních i světských. Svou účast přislíbila například ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, která bude uvažovat o vztazích mezi právem, morálkou a spravedlností, otec Karel Satoria, jenž se zaměří na modlitbu jako klíčový bod víry, spisovatelka Alena Ježková, která posluchačům přiblíží svá Tichá srdce, či nemocniční kaplan Leo Zerhau, jenž promluví o tom, jak být milosrdní živě a prostě. Během panelových diskuzí budou hosté debatovat o Božích obdarováních, o rodičovství a o encyklice Laudato si'.

Setkání nabídne bohatý kulturní a duchovní program

Vedle přednášek zahrnuje pestrý program také každodenní mši svatou, adoraci, sdílení ve skupinkách, možnost svátostí smíření, různé workshopy a sporty i večerní koncerty, během kterých vystoupí skupina Bét-el, Jaksi Taksi a Pavel Helan. Úvodní mši svatou bude sloužit kardinál Dominik Duka; během dalších dní budou mše slavit mj. olomoucký arcibiskup Jan Graubner a biskup Pavel Posád, delegát ČBK pro mládež. Vlastnímu setkání na Velehradě bude předcházet pěší pouť a cyklopouť, které vyrazí již 20., resp. 21. dubna z Bučovic. Zájemci se mohou přihlašovat na celou akci i pouze na jeden vybraný den.

Studentský Velehrad, který se koná od roku 1992 pravidelně jednou za dva roky, pořádá Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika (VKH ČR). Organizační tým je sestaven z dobrovolníků z řad studentů a mladých absolventů z různých univerzitních měst napříč celou Českou republikou. Jádro týmu tvoří dvacet mladých lidí, kteří mají rozdělené jednotlivé oblasti, např. ubytování, animátoři skupinek či přednášky. „V letošním roce očekáváme, stejně jako v letech minulých, asi pět set účastníků,“ odhaduje počet účastníků SV 16 hlavní organizátorka akce Klára Šimečková.


Více informací naleznete ZDE. Plakát ke stažení ZDE.

(smi)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
26.9.2018 Studentské farnosti zahajují nový akademický rok
23.4.2018 Na Studentský Velehrad se letos sjelo na sedm set mladých lidí
23.3.2018 Příprava na Velikonoce ve studentských farnostech vrcholí
4.1.2018 První studentská mše v novém roce v kostele sv. Ignáce
13.11.2017 Vysokoškoláci a jejich kaplani se sešli v KolíněNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Ve službě míru a pokoje
Aby jazyk srdce a dialogu vždy převážil nad jazykem zbraní.
Národní úmysl: Aby naše představa o Bohu vycházela ze zjevení obsaženého v Písmu a utvářela nás v radostné a svobodné Boží děti (srv. Žl 115/113b).
více »

Nejbližší akce

Setkání mladých lidí a řeholníků s názvem "Jsme svatí?"


III. konference o evangelizaci


Rekolekce s P. Józefem Augustynem


Setkání pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova: Vnitřní uzdravení


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Památka sv. Josefa Pignatelliho

Památka sv. Rocha Gonzaleze a druhů


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil