Články / Aktuality Dnes je 25. 5. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Poutní místo Velehrad zve na koncerty

Pátek, 18.5.2018
Velehrad. V neděli 20. května od 16.30 hodin se v bazilice uskuteční varhanní koncert ke sto šedesátému výročí zjevení Panny Marie v Lurdech. O týden později, v neděli 27. května, proběhne koncert v česko-slovenské spolupráci k desátému výročí prohlášení Velehradu národní kulturní památkou a ke sto letům vzniku Československa.


V letošním roce si připomínáme sto šedesát let od zjevení Panny Marie ve francouzských Lurdech. Toto výročí se stalo námětem k jednomu z koncertů v rámci cyklu, který chce hudbou zviditelnit významná jubilea církevních osobností v letošním roce. V neděli 20. května od 16.30 hodin zahraje na varhany Pavel Černý, a to díla J. S. Bacha, G. F. Händela, J. D. Zelenky, P. Černého, C. Francka, M. Dupré. Další koncert tohoto cyklu se uskuteční 24. června.

Následující neděli 27. května od 17.30 hodin zazní v bazilice Slavnostní koncert k desátému výročí prohlášení Velehradu národní kulturní památkou a ke sto letům vzniku Československa. Jelikož obě tyto události mají vztah i ke slovenskému národu, je koncert pojat jako česko-slovenské hudební setkání. Pozvání přijal Komorní orchestr Istropolitana z Bratislavy a Smíšený pěvecký sbor Svatopluk z Uherského Hradiště, dále sólisté Tomáš Šelc, Ivana Zámečníková a Lucie Hubená. Za varhany usedne Jakub Macek, dirigovat bude František Macek. Zazní díla Händela, Zelenky, Vivaldiho, Bacha i vlastní tvorba varhanního interpreta.

Koncert pořádá farnost Velehrad ve spolupráci s obcí Velehrad. Záštitu převzali hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a olomucký arcibiskup Jan Graubner.


Zdroj: Farnost Velehrad.
Foto: Ladislav Nosek.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
9.5.2019 Na Velehradě proběhne sympozium k 1150. výročí smrti svatého Cyrila
25.2.2019 Prezentace rozhlasového cyklu Parnas: Veľkomoravské lierárne pamiatky
13.2.2019 Velehrad zve na Zimní pouť k výročí úmrtí svatého Cyrila
17.1.2019 Pouť za jednotu křesťanů
6.12.2018 Duchovní příprava na VánoceNovinky z Refugia

Bajky. O moudré sově

Tomáš Špidlík

Třetí vydání oblíbených Špidlíkových bajek – krátkých příběhů s douškem moudrosti. Předmluvu napsal biskup Josef Hrdlička. Text je doprovázen kresbami akademického malíře Jana Jemelky...
více »


Prameny světla

Tomáš Špidlík

Duchovní život je přítomnost a činnost Boží Osoby v osobě lidské. Tato jednoduchá pravda je základním motivem příručky křesťanské dokonalosti napsané vynikajícím znalcem křesťanské spirituality, kardinálem Tomášem Špidlíkem. S užitkem si ji může číst začátečník i pokročilý...
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Církev v Africe – kvas jednoty
Za církev v Africe, aby se přičiněním vlastních členů stala kvasem jednoty mezi národy a znamením naděje pro celý tento světadíl.
Národní úmysl: Ať v našich rodinách i farnostech vládne atmosféra laskavosti a vzájemného přijetí.
více »

Nejbližší akce

Výstava Bedřišky Znojemské


Duchovní víkend Jezuitou dnes


Evropský Magis 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní obnova s P. Jiřím Pleskačem


Duchovní obnova pro všechny


více »

Kalendárium

Návrat jezuitů do Prahy


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil