Články / Aktuality Dnes je 16. 11. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Ze života jezuitských komunit

Pátek, 15.6.2018
Během jarních měsíců otec provinciál P. Josef Stuchlý navštívil komunity spolubratří po celé České republice i noviciát ve slovenském Ružomberku. Setkal se také se spolubratry, kteří převážně z důvodu nemoci žijí mimo bratrské společenství.


P. Stuchlý strávil v každé komunitě několik dní. Zajímal se o vývoj jejich jednotlivých činností, setkával se s těmi, kdo se na nich podílejí. Hovořil se spolubratřími o jejich plánech v pastoraci i osobním životě, přispíval svým pohledem na věc. Probíraly se záležitosti duchovní i zcela praktické, velké i malé, radostné i náročné. Návštěva byla i příležitostí poodhalit svoje vnitřní boje: vítězství i porážky.

Vizitaci pražské komunity předcházel společný výlet do Trutnova, kde žije P. Jan Rybář. Přidali se i jezuité z Děčína. Po přátelském setkání s otcem Janem byl dalším cílem cesty hospitál Kuks. P. Josef Tichý, kterému již zdravotní stav nedovoluje takové cestování, měl zase vzácnou návštěvu. Stavil se za ním otec biskup Josef Kajnek, který je jeho spolužákem z kněžského semináře.

Na konci května otec provinciál povzbudil svojí přítomností noviciátní komunitu na Slovensku v Ružomberku. V této době má česká provincie čtyři novice. Spolu s nimi se formuje novic ze slovenské provincie.

V rámci návštěvy v Olomouci vedly zpočátku kroky otce Stuchlého do hospice na Svatý Kopeček za P. Františkem Brázdilem. Nedlouho před tím byla za otcem Františkem celá olomoucká komunita, rovněž sestry z Centra Aletti a někteří spolupracovníci, aby s ním oslavili jeho narozeniny. Společně prožili mši svatou i družný rozhovor u stolu. Otec provinciál zavítal také do domu Společnosti sester Ježíšových, které se starají o svého zakladatele otce Roberta Kunerta v potřebách jeho stáří. Na faře ve Vyšehorkách se setkal s P. Františkem Líznou. Dále v Centru Aletti a v Nakladatelství Refugium hovořil se sestrami, které se na tomto díle účastní, i dalšími spolupracovníky.


Foto: Josef Stuchlý.
Fotografie jsou ke shlédnutí ZDE.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
1.8.2018 Jezuité oslavili svého zakladatele svatého Ignáce z Loyoly
22.6.2018 Novicové pěti provincií se setkali v polské Gdyni
26.5.2018 Noc kostelů ve farnostech spravovaných jezuity
26.4.2018 Zakladatel řeholní společnosti
29.3.2018 Bohaté zkušenosti českých jezuitůNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Ve službě míru a pokoje
Aby jazyk srdce a dialogu vždy převážil nad jazykem zbraní.
Národní úmysl: Aby naše představa o Bohu vycházela ze zjevení obsaženého v Písmu a utvářela nás v radostné a svobodné Boží děti (srv. Žl 115/113b).
více »

Nejbližší akce

Setkání mladých lidí a řeholníků s názvem "Jsme svatí?"


III. konference o evangelizaci


Rekolekce s P. Józefem Augustynem


Setkání pro zájemce o jezuitský řád


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova: Vnitřní uzdravení


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Památka sv. Rocha Gonzaleze a druhů

Památka bl. Michaela Augustina Pro


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil