Články / Aktuality Dnes je 16. 2. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Ze života jezuitských komunit

Pátek, 15.6.2018
Během jarních měsíců otec provinciál P. Josef Stuchlý navštívil komunity spolubratří po celé České republice i noviciát ve slovenském Ružomberku. Setkal se také se spolubratry, kteří převážně z důvodu nemoci žijí mimo bratrské společenství.


P. Stuchlý strávil v každé komunitě několik dní. Zajímal se o vývoj jejich jednotlivých činností, setkával se s těmi, kdo se na nich podílejí. Hovořil se spolubratřími o jejich plánech v pastoraci i osobním životě, přispíval svým pohledem na věc. Probíraly se záležitosti duchovní i zcela praktické, velké i malé, radostné i náročné. Návštěva byla i příležitostí poodhalit svoje vnitřní boje: vítězství i porážky.

Vizitaci pražské komunity předcházel společný výlet do Trutnova, kde žije P. Jan Rybář. Přidali se i jezuité z Děčína. Po přátelském setkání s otcem Janem byl dalším cílem cesty hospitál Kuks. P. Josef Tichý, kterému již zdravotní stav nedovoluje takové cestování, měl zase vzácnou návštěvu. Stavil se za ním otec biskup Josef Kajnek, který je jeho spolužákem z kněžského semináře.

Na konci května otec provinciál povzbudil svojí přítomností noviciátní komunitu na Slovensku v Ružomberku. V této době má česká provincie čtyři novice. Spolu s nimi se formuje novic ze slovenské provincie.

V rámci návštěvy v Olomouci vedly zpočátku kroky otce Stuchlého do hospice na Svatý Kopeček za P. Františkem Brázdilem. Nedlouho před tím byla za otcem Františkem celá olomoucká komunita, rovněž sestry z Centra Aletti a někteří spolupracovníci, aby s ním oslavili jeho narozeniny. Společně prožili mši svatou i družný rozhovor u stolu. Otec provinciál zavítal také do domu Společnosti sester Ježíšových, které se starají o svého zakladatele otce Roberta Kunerta v potřebách jeho stáří. Na faře ve Vyšehorkách se setkal s P. Františkem Líznou. Dále v Centru Aletti a v Nakladatelství Refugium hovořil se sestrami, které se na tomto díle účastní, i dalšími spolupracovníky.


Foto: Josef Stuchlý.
Fotografie jsou ke shlédnutí ZDE.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
23.1.2019 Čeští a slovenští jezuité prožili své exercicie na Hostýně
4.1.2019 Hostýn byl opět svědkem provinčního setkání
3.1.2019 Pořady o jezuitech a s jezuity
12.12.2018 Adventní koncerty a dobročinnost
24.11.2018 Jen se dívám, jak to všechno Pán děláNovinka z Refugia

Od zpovědi ke svátosti smíření

Kajícnost – cesta k Božímu milosrdenství a usmíření v době papeže Františka

Pavel Ambros

Křest nám dává nový život, nebere však svobodu. Svoboda člověka je křehká i pro křesťana. Stále v něm bojuje starý člověk. Nepřítel chce v člověku zabít Boží život. Postupuje u každého svými zbraněmi. Kristus dal církvi nejen křesta, který obmývá a očišťuje člověka, ale také slzy lítosti, které ve svátosti pokání dostávají sílu křestní vody. Čtenáři se v knize dostává spolu s poučením i povzbuzení, jak se na zpověď nejlépe připravit, co všechno obsahuje, jaký má smysl lidská námaha boje se zlem a jak se vyvarovat možných omylů. Je určena zpovědníkům i kajícníkům…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Obchod s lidmi
Za velkodušné přijetí obětí nezákonného obchodování s lidmi, nucené prostituce a násilí.
Národní úmysl: Ať je naše víra pro hledající pravdivým svědectvím živého vztahu s Bohem.
více »

Nejbližší akce

Reportáž o P. Adolfu Kajprovi


více »

Nejbližší duchovní akce

Ignaciánské exercicie


Seminář pro ženy


Duchovní cvičení (nejen) pro členy Matice svatoantonínské


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil