Články / Aktuality Dnes je 19. 10. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Otec generál Arturo Sosa na návštěvě bolívijské provincie

Úterý, 17.7.2018
Bolívie. Ve dnech 14. až 19. července je generální představený Tovaryšstva Ježíšova P. Arturo Sosa v Bolívii, kde se účastní několika setkání ve městech Santa Cruz, San Ignacio de Mojos, Cochabamba a La Paz. Tématem dní je současná situace Tovaryšstva Ježíšova a jeho apoštolské výzvy.


Bolívijský provinciál P. Osvaldo Chirveches vybídl spolubratry i spolupracovníky, aby využili příležitosti této návštěvy k dalšímu uchopení výzev, které přináší život a spolupráce s laiky v misii, přítomnost uprostřed domorodých národů, mezi mladými lidmi a jejich doprovázení na životních cestách. Jeho přáním je, aby společně postupovali, rostli a sílili v již započatém díle, ale také vnímali a navrhovali nové cesty, kterými je zapotřebí jít dál.

Během své návštěvy navštívil otec generál město Santa Cruz, kde se zúčastil eucharistické slavnosti na závěr pátého amerického misijního kongresu. Setkal se se sdělovacími prostředky nad tématem "Současné výzvy médiím z 36. generální kongregace Tovaryšstva Ježíšova". Další den hovořil s mládeží o připravované synodě a významu sociálních sítí s cílem lepší koordinace práce s mládeží.

Na programu P. generála je návštěva pro Tovaryšstvo důležitých míst v San Ignacio de Mojos, kde se setká se zástupci různých pastoračních aktivit a zapojí se do fóra, které se týká církevní sociální sítě dané oblasti.

V Cochabambě se setká se spolubratry, navštíví terciát a starší jezuity v La Esperanza. Bude předsedat slavení mše svaté v kostele Tovaryšstva, kam jsou zvlášť zváni všichni přátelé a spolupracovníci. Poslední tematické setkání se uskuteční ve městě La Paz a bude se týkat jezuitského vzdělávání v současnosti.


Zdroj: Jezuitská generální kurie v Římě.
Foto: Jezuité v Americe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
17.10.2018 Otec generál Arturo Sosa hovořil na Synodě o mladých lidech
15.10.2018 Jezuité v souvislosti se Synodou o mladých lidech
10.10.2018 Jezuitská farnost v Liverpoolu se podílela na eucharistickém kongresu
8.10.2018 Kardinál Luis Ladaria se ujal titulárního kostela
5.10.2018 Terénní hra inspirovaná životem svatého StanislavaNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Poslání zasvěcených osob
Aby u mužů a žen zasvěcených Bohu vzplálo misijní nadšení a byli nablízku chudým, vyhnancům a těm, kdo jsou umlčeni a nemají slovo.
Národní úmysl: Za takové poznání Pána Ježíše, které nám umožní plně se na něj spoléhat (srv. Žl 23/22).
více »

Nejbližší akce

Setkání mladých lidí a řeholníků s názvem


III. konference o evangelizaci


Rekolekce s P. Józefem Augustynem


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


Duchovní obnova o mši svaté


Duchovní obnova pro manželské páry


více »

Kalendárium

Památka mučedníků ze Severní Ameriky


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil