Články / Aktuality Dnes je 24. 6. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Pouť ke svatému Stanislavovi za povolání do Tovaryšstva

Pondělí, 27.8.2018
Rostkowo. Ve dnech 22. až 23. srpna se uskutečnila pouť České provincie za nová duchovní povolání ke svatému Stanislavovi do jeho rodného Rostkowa.


Dne 15. srpna uplynulo 450 let od úmrtí svatého Stanislava Kostky. Je vzýván jako patron Polska, protože z této země pocházel, a mladých lidí, neboť zemřel ve věku sedmnácti let. Do třetice je patronem jezuitských noviců, protože jako jeden z nich naplňoval své povolání od Boha. Vděčnost za nové následovníky Ježíše Krista v duchu svatého Ignáce z Loyoly a prosba o nová povolání do České provincie Tovaryšstva byla náplní pouti ve dnech 22. až 23. srpna do polského Rostkowa. Zúčastnili se zástupci České i Slovenské provincie Tovaryšstva i jejich dobrodinců.

Pouť začala v brzkých ranních hodinách v Olomouci. Autem dojeli účastníci do Rostkowa, které je rodištěm svatého Stanislava, a navštívili kostel jemu zasvěcený. Zde slavili mši svatou za nová povolání. Poté si našli čas na prohlídku míst spojených se životem svatého Stanislava. Velmi zajímavé byly panely s rodokmenem jeho rodiny a mnoha podrobnostmi o ní. Dále zachycovaly slovem i obrazem jednotlivé fáze Stanislavova života, rozšíření jeho kultu v Polsku i ve světě.

Další cesta vedla do Łódźe u Varšavy, kde je přijala místní devítičlenná komunita jezuitů. Pohostili je a ubytovali. Jezuité přišli na toto místo po druhé světové válce a usadili se na faře, kterou odkoupili od odcházejících německých protestantů. Posledním cílem cesty byl Krakow s návštěvou baziliky Božího milosrdenství.


Foto: Josef Stuchlý.
Další fotografie naleznete ZDE.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
29.5.2019 Pouť za povolání do Tovaryšstva Ježíšova
28.5.2019 Jarní setkání pro zájemce o jezuitský řád
7.5.2019 Týden modliteb za duchovní povolání
1.2.2019 Život řeholní je „totálnost“ křesťanského života
4.12.2018 Setkání pro zájemce o jezuitský řád bude v OlomouciNovinky z Refugia

Bajky. O moudré sově

Tomáš Špidlík

Třetí vydání oblíbených Špidlíkových bajek – krátkých příběhů s douškem moudrosti. Předmluvu napsal biskup Josef Hrdlička. Text je doprovázen kresbami akademického malíře Jana Jemelky...
více »


Prameny světla

Tomáš Špidlík

Duchovní život je přítomnost a činnost Boží Osoby v osobě lidské. Tato jednoduchá pravda je základním motivem příručky křesťanské dokonalosti napsané vynikajícím znalcem křesťanské spirituality, kardinálem Tomášem Špidlíkem. S užitkem si ji může číst začátečník i pokročilý...
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Životní styl kněží
Za kněze, aby tím, že se zavazují ke skromnému a pokornému životu, aktivně projevili porozumění a podporu těm nejchudším.
Národní úmysl: Ať jsou křesťané vnímaví k trpícím i chudým a ti, kteří jim slouží, ať mají dost pokory a trpělivosti.
více »

Nejbližší akce

Evropský Magis 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Kreativní exercicie s bibliodramatem


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil