Články / Aktuality Dnes je 24. 9. 2018  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

V Peru byl zabit španělský jezuita

Čtvrtek, 30.8.2018
Peru. Španělský jezuita P. Carlos Riudavets Montes, který pracoval jako misionář mezi domorodými obyvateli peruánské oblasti Amazonie, byl nalezen mrtvý ve školní kuchyni se zjevnými stopami násilí.


Tragická událost se odehrála v okrese Yamakai-entsa v amazonské oblasti. Pravděpodobně nešlo o vloupání, protože nic nebylo odcizeno. Násilný čin vyšetřuje policie.

Jezuitská provincie Peru potvrdila smrt P. Riudavetse a vyjádřila hluboký zármutek nad jeho skonem spolu s obavami, které událost vyvolává. Mluvčí provincie připojil, že jezuité jsou hrdí na misijní práci P. Riudavetse.

P. Riudavets se narodil se v Sanlúcar de Guadiana ve Španělsku. Do Peru přišel jako mladý učitel ve fázi přípravy na kněžství. Studoval teologii v Limě a měl již zkušenosti s výukou na severu Piury. Po vysvěcení na kněze byl v roce 1980 poslán do jezuitské misie ve vikariátu San Francisco Javier del Alto Maranon. Škola, ve které P. Riudavets působil, poskytuje vzdělání domorodým dětem. V této oblasti sloužil třiasedmdesátiletý kněz již třicet osm let jako učitel a poté ředitel školy. Otec Carlos byl mezi obyvateli oblasti oblíbený. Zanechal odkaz věrnosti, odpovědnosti a lásky k domorodým obyvatelům.

Konference peruánských biskupů vyzvala příslušné instituce, aby objasnily fakta tragické události a zatkly odpovědné osoby.

Chudoba postihuje přibližně třicet pět procent obyvatel oblasti Amazonie, kde zavražděný kněz žil a pracoval. Je v ní velký počet nakažených virem HIV, znásilněných dívek, rovněž nedovolená těžba a únik ropy, což kontaminuje vodu pro místních komunity.


Zdroj/Foto: Jezuitská generální kurie.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
8.9.2018 Jezuitská střední škola v Jižním Súdánu nejlepší v regionu
14.7.2018 Biskup syrského Aleppa o situaci křesťanů v zemi
12.6.2018 Devadesátiny v Japonsku
8.6.2018 Zájem o křesťanství v Turecku roste
16.5.2018 Reportážní seriál Pod syrským nebemNovinka

Žijeme v době papeže Františka

Michal Altrichter

Označení Žijeme v době papeže Františka podtrhuje, že se nacházíme uvnitř jeho pontifikátu. Text sleduje buď přímo komentář k jeho stanoviskům či k těm, kdo papeže hodnotí, nebo analyzuje, co je s jeho postojem spojené. Odpovídá též na otázku, zda papež rozděluje, nebo spíše připravuje na to, co je důvodem k plnější jednotě...
objednat »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Mladí lidé v Africe
Aby mladí lidí afrického světadílu měli přístup ke vzdělání a práci ve vlastní zemi.
Národní úmysl: Za odvahu ke každodennímu následování Pána i přes opakující se poklesky a nedokonalosti (srv. Žl 137/136).
více »

Nejbližší akce

Konference Řád a město, řád a jeho mecenáši


Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro teenagery


Víkend pro seniory


Ignaciánské duchovní cvičení


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil