Články / Aktuality Dnes je 18. 1. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

V Bruselu se konalo setkání evropské Jezuitské služby uprchlíkům

Úterý, 13.11.2018
Brusel. V říjnu proběhlo v Bruselu regionální koordinační setkání evropské Jezuitské služby uprchlíkům (JRS). Ředitelé sedmnácti národních center spolu s evropským týmem se během dvou dní zabývali otázkou, jak lépe plnit své poslání doprovázet, pomáhat a zastupovat uprchlíky a další násilně vysídlené osoby.


„Regionální koordinační setkání je pro národní ředitele a jejich spolupracovníky intenzivním časem. Je to čas plánování a hodnocení společných projektů a činností, ale také je to čas sdílet společnou vizi postavenou na rozmanitosti našich úkolů na místní úrovni. Denní práce v terénu, které provádějí zaměstnanci a dobrovolníci, spolu se zkušeností s životem uprchlíků tvoří základ pro naši reflexi. Čím blíže je naše analýza skutečnosti, tím úspěšnější budou naše programy," řekl ředitel evropské JRS uprchlíkům P. Jose Ignacio Garcia SJ po setkání.

Evropská JRS pracuje na strategickém rámci pro region a toto setkání bylo příležitostí vyvíjet společné programové oblasti a směrnice pro lepší spolupráci. Program setkání zahrnoval aktualizaci klíčových údajů z každé země, týkal se podílu odpovědnosti jednotlivých členských států Evropské unie. Ředitelé obdrželi aktuální údaje o několika projektech, jako je ochrana na vnějších hranicích, zajišťování obživy. Na zasedáních byla také prezentace nových projektů, které budou realizovány v roce 2019.

Christoph Klotz, který má nově na starosti finanční záležitosti evropské JRS, zaměřil část programu právě na financování. Sara Garcia, která je zodpovědná za komunikaci, představila kroky, které jsou potřebné pro komunikační strategii evropské JRS.

Nová ředitelka srbské JRS Violeta Markovičová uvedla: "Co vidím jako důležité, když začínám tento úkol, je vytváření sítí, a také vědět, že můj úřad je součástí něčeho většího."

Další regionální koordinační setkání evropské JRS se uskuteční v Barceloně v dubnu 2019.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
15.1.2019 Jezuité v Kanadě a Spojených státech podporují migranty
11.1.2019 Irští studenti nocovali s bezdomovci
9.12.2018 Pravý křesťan má uprchlíkům pomáhat
27.10.2018 JRS pomáhá stům tisíc lidí z 52 zemí světa
9.8.2018 Jezuitská služba uprchlíkům otevřela novou budovu Centra Pedra ArrupehoNovinka z Refugia

Dějiny filosofie IV.

Od Descarta k Leibnizovi

Frederick Copleston

Čtvrtý díl jedenáctisvazkových Dějin filosofie jezuity Frederica Coplestona s podtitulem Od Descarta k Leibnizovi se zabývá racionálními systémy filosofie v kontinentální Evropě v období před Kantem. Autor, dlouholetý vyučující v Římě a hostující profesor na jiných univerzitách (USA, Německo aj.), se těší ve vědeckém světě mimořádné oblibě. Jeho text zohledňuje jak vlastní životopis pojednávaného filosofa, tak i analýzu díla a odkazu…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Mladí lidé a příklad Panny Marie
Za mládež, především za mladé v Latinské Americe, aby podle příkladu Panny Marie odpovídali na volání Pána a ohlašovali světu radost evangelia.
Národní úmysl: Ať se církev stává v naší zemi znamením naděje pro budoucnost.
více »

Nejbližší akce

Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Víkendová duchovní obnova


Kněžské exercicie


více »

Kalendárium

Památka jezuitských mučedníků


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil