Články / Aktuality Dnes je 23. 7. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

V Bruselu se konalo setkání evropské Jezuitské služby uprchlíkům

Úterý, 13.11.2018
Brusel. V říjnu proběhlo v Bruselu regionální koordinační setkání evropské Jezuitské služby uprchlíkům (JRS). Ředitelé sedmnácti národních center spolu s evropským týmem se během dvou dní zabývali otázkou, jak lépe plnit své poslání doprovázet, pomáhat a zastupovat uprchlíky a další násilně vysídlené osoby.


„Regionální koordinační setkání je pro národní ředitele a jejich spolupracovníky intenzivním časem. Je to čas plánování a hodnocení společných projektů a činností, ale také je to čas sdílet společnou vizi postavenou na rozmanitosti našich úkolů na místní úrovni. Denní práce v terénu, které provádějí zaměstnanci a dobrovolníci, spolu se zkušeností s životem uprchlíků tvoří základ pro naši reflexi. Čím blíže je naše analýza skutečnosti, tím úspěšnější budou naše programy," řekl ředitel evropské JRS uprchlíkům P. Jose Ignacio Garcia SJ po setkání.

Evropská JRS pracuje na strategickém rámci pro region a toto setkání bylo příležitostí vyvíjet společné programové oblasti a směrnice pro lepší spolupráci. Program setkání zahrnoval aktualizaci klíčových údajů z každé země, týkal se podílu odpovědnosti jednotlivých členských států Evropské unie. Ředitelé obdrželi aktuální údaje o několika projektech, jako je ochrana na vnějších hranicích, zajišťování obživy. Na zasedáních byla také prezentace nových projektů, které budou realizovány v roce 2019.

Christoph Klotz, který má nově na starosti finanční záležitosti evropské JRS, zaměřil část programu právě na financování. Sara Garcia, která je zodpovědná za komunikaci, představila kroky, které jsou potřebné pro komunikační strategii evropské JRS.

Nová ředitelka srbské JRS Violeta Markovičová uvedla: "Co vidím jako důležité, když začínám tento úkol, je vytváření sítí, a také vědět, že můj úřad je součástí něčeho většího."

Další regionální koordinační setkání evropské JRS se uskuteční v Barceloně v dubnu 2019.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
12.7.2019 Rakouský jezuita P. Georg Sporschill vypráví o své apoštolské práci
4.7.2019 Jezuitská škola v Kambodži umožňuje vzdělání nejchudším dětem
21.6.2019 Centro Astalli připomnělo Světový den uprchlíků
24.5.2019 Příprava oslav výročí Sekretariátu pro sociální spravedlnost a ekologii
9.4.2019 Setkání evropských delegátů pro formaci a sociální apoštolát ve VaršavěNovinky z Refugia

Bajky. O moudré sově

Tomáš Špidlík

Třetí vydání oblíbených Špidlíkových bajek – krátkých příběhů s douškem moudrosti. Předmluvu napsal biskup Josef Hrdlička. Text je doprovázen kresbami akademického malíře Jana Jemelky...
více »


Prameny světla

Tomáš Špidlík

Duchovní život je přítomnost a činnost Boží Osoby v osobě lidské. Tato jednoduchá pravda je základním motivem příručky křesťanské dokonalosti napsané vynikajícím znalcem křesťanské spirituality, kardinálem Tomášem Špidlíkem. S užitkem si ji může číst začátečník i pokročilý...
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl: Poctivost v soudnictví
Aby všichni, kdo spravují soudnictví, jednali poctivě a aby nespravedlnost, přestože ve světě i vítězí, neměla poslední slovo.
Národní úmysl: Ať všichni lidé mají možnost odpočinku pro tělo i pro duši a ať všude objevují radost z Boží blízkosti.
více »

Nejbližší akce

Evropský Magis 2019


Koncert ke cti svatého Stanislava


Slavnost svatého Ignáce z Loyoly


Koncert "Pocta svatému Ignáci"


více »

Nejbližší duchovní akce

Kreativní exercicie s bibliodramatem


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


Ignaciánská duchovní cvičení


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil