Články / Aktuality Dnes je 26. 3. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

V Bruselu se konalo setkání evropské Jezuitské služby uprchlíkům

Úterý, 13.11.2018
Brusel. V říjnu proběhlo v Bruselu regionální koordinační setkání evropské Jezuitské služby uprchlíkům (JRS). Ředitelé sedmnácti národních center spolu s evropským týmem se během dvou dní zabývali otázkou, jak lépe plnit své poslání doprovázet, pomáhat a zastupovat uprchlíky a další násilně vysídlené osoby.


„Regionální koordinační setkání je pro národní ředitele a jejich spolupracovníky intenzivním časem. Je to čas plánování a hodnocení společných projektů a činností, ale také je to čas sdílet společnou vizi postavenou na rozmanitosti našich úkolů na místní úrovni. Denní práce v terénu, které provádějí zaměstnanci a dobrovolníci, spolu se zkušeností s životem uprchlíků tvoří základ pro naši reflexi. Čím blíže je naše analýza skutečnosti, tím úspěšnější budou naše programy," řekl ředitel evropské JRS uprchlíkům P. Jose Ignacio Garcia SJ po setkání.

Evropská JRS pracuje na strategickém rámci pro region a toto setkání bylo příležitostí vyvíjet společné programové oblasti a směrnice pro lepší spolupráci. Program setkání zahrnoval aktualizaci klíčových údajů z každé země, týkal se podílu odpovědnosti jednotlivých členských států Evropské unie. Ředitelé obdrželi aktuální údaje o několika projektech, jako je ochrana na vnějších hranicích, zajišťování obživy. Na zasedáních byla také prezentace nových projektů, které budou realizovány v roce 2019.

Christoph Klotz, který má nově na starosti finanční záležitosti evropské JRS, zaměřil část programu právě na financování. Sara Garcia, která je zodpovědná za komunikaci, představila kroky, které jsou potřebné pro komunikační strategii evropské JRS.

Nová ředitelka srbské JRS Violeta Markovičová uvedla: "Co vidím jako důležité, když začínám tento úkol, je vytváření sítí, a také vědět, že můj úřad je součástí něčeho většího."

Další regionální koordinační setkání evropské JRS se uskuteční v Barceloně v dubnu 2019.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
6.3.2019 Zapomenutá lidskost
22.2.2019 Rodiny v Barceloně přijímají uprchlíky
19.2.2019 Jezuité vyzývají k solidaritě s obyvateli Haiti
15.1.2019 Jezuité v Kanadě a Spojených státech podporují migranty
11.1.2019 Irští studenti nocovali s bezdomovciNovinka z Refugia

Od zpovědi ke svátosti smíření

Kajícnost – cesta k Božímu milosrdenství a usmíření v době papeže Františka

Pavel Ambros

Křest nám dává nový život, nebere však svobodu. Svoboda člověka je křehká i pro křesťana. Stále v něm bojuje starý člověk. Nepřítel chce v člověku zabít Boží život. Postupuje u každého svými zbraněmi. Kristus dal církvi nejen křesta, který obmývá a očišťuje člověka, ale také slzy lítosti, které ve svátosti pokání dostávají sílu křestní vody. Čtenáři se v knize dostává spolu s poučením i povzbuzení, jak se na zpověď nejlépe připravit, co všechno obsahuje, jaký má smysl lidská námaha boje se zlem a jak se vyvarovat možných omylů. Je určena zpovědníkům i kajícníkům…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Za uznání práv křesťanských společenství
Za křesťanská společenství, zejména ta, která jsou vystavena pronásledování, aby zakoušela Kristovu blízkost a jejich práva byla uznána.
Národní úmysl: Ať dokážeme milovat bližního po vzoru lásky Boží, která je ochotna obětovat se až do krajnosti.
více »

Nejbližší akce

Výstava akademického malíře Jana Jemelky


více »

Nejbližší duchovní akce

Postní duchovní obnova pro seniory


Postní duchovní obnova


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil