Články / Aktuality Dnes je 11. 7. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Vyšlo dvojčíslo bulletinu Jezuité o cestě svatosti

Čtvrtek, 15.11.2018
Olomouc. Třetí a poslední letošní bulletin Jezuité se věnuje tématu, o kterém pojednává i poslední papežská exhortace Gaudete et exultate: o cestě svatosti.


Dvojčíslo po úvodníku Jana Rybáře nabízí v rubrice Spiritualita stať Petra Havlíčka SJ Spojeni s Bohem, který vychází především z myšlenek jezuitů Louise Lallemanta (1588–1635) a Baltazara Alvareze (1533–1580). Na to vhodně navazuje Michal Altrichter SJ se zamyšlením nad spiritualitou současného Svatého otce (Papež Zeleného čtvrtku). Také rozhovor Jana Regnera SJ s historikem Tomášem Petráčkem se pozastavuje nad pětiletým působením papeže Františka v souvislosti s nově vydanou exhortací. Docent Petráček přitom vidí přínos současného pontifikátu v konkrétních reformách a v zápasu o pravdivější obraz Boha a církve.

Luisa Karczubová z olomouckého Centra Aletti v článku nazvaném Srdce je živý Pán pak představuje nové společenství Služebníků Ježíšova velekněžského Srdce. Následuje rozhovor čísla s americkým jezuitou Jamesem Martinem, autorem u nás nedávno vydané knihy Jezuitský návod (téměř) na všechno. Titul rozhovoru vystihuje nejdůležitější cíl ignaciánské spirituality – Hledat Boha uprostřed všednosti. V rubrice Jezuité ve světě Petra Šuková v textu nazvaném Více s Bohem a pro druhé sdílí svou zkušenost z posledního setkání mladých lidí Magis, jež se letos konalo v Polsku. Ve stejné rubrice se ještě scholastik Vojtěch Fojt ohlíží za setkáním evropských jezuitů ve formaci (EJiF) ve Věčném městě Římě.

Dvojčíslo uzavírá krátký životopis Pedra Arrupeho, někdejšího generálního představeného řádu, jehož beatifikační proces byl nedávno zahájen, představení nového českého jezuitského scholastika Romana Frolka a jako obvykle recenze, anotace a zprávy.


Starší čísla lze najít v archivu bulletinu.

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
31.12.2019 Poslední letošní číslo bulletinu už i ve webovém archivu
29.7.2019 Vyšlo dvojčíslo bulletinu o odkazu Tomáše Špidlíka
28.3.2019 První letošní číslo o duchovním rozlišování
21.7.2018 Vyšel bulletin Jezuité na téma Pomáhat duším
1.2.2018 První letošní číslo bulletinu Jezuité se věnuje mladým lidemNáš tip

Na počátku nebyl koronavir, ale Bůh

Michal Altrichter

Text komentuje události duchovního života v kontextu koronaviru. Podstatná je Pánova vznešená přítomnost a hluboká zúčastněnost. Autor je přesvědčen, že žijeme v bezprostředním očekávání slavného Pánova příchodu a je nezbytné se na tuto událost připravovat…...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naše rodiny
Modleme se, aby rodiny dnešní doby byly doprovázeny s láskou, úctou a radou.
Národní úmysl Za rozpadající se rodiny a manžele v krizi – ať na přímluvu sv. Zdislavy vzájemnou láskou, úctou a věrností najdou cestu k sobě i k Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Poutní mše svatá


Koncert Pocta svatému Ignáci


více »

Nejbližší duchovní akce

Ignaciánská duchovní cvičení


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil