Články / Aktuality Dnes je 25. 3. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Kostel svatého Ignáce v Praze nabízí bohatý program Dnů víry

Čtvrtek, 29.11.2018
Praha. Od 2. do 24. prosince probíhají v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí Dny víry. Jsou připraveny pro všechny věkové kategorie – od nejmenších po seniory, aby nám pomohly prožít advent s myšlenkami na to podstatné.


Po celou tuto dobu budou při ranních bohoslužbách ve všední dny i v neděli zaznívat roráty. Jsou to starobylé zpěvy, jejichž texty jsou v mnoha případech inspirované biblí a jsou plné adventního očekávání narození Krista. V pátek 7., 14. a 21. prosince bude tato bohoslužba pouze za svitu lucerniček.

Na první neděli adventní 2. prosince budou při mši svaté požehnány adventní věnce. Můžete si přinést k požehnání ten svůj, který pak umístíte ve vaší domácnosti.

Na hlavní program jsme zváni v sobotu 15. prosince. Děti budou dopoledne vyrábět figurky do betléma a přibližovat si vánoční biblický příběh. Mohou si přinést i figurku, kterou zhotovily doma. Seznámí se s dary mudrců z Východu - zejména s kadidlem, které přinesli narozenému Ježíši. Do výtvarné dílny jsou zváni i dospělí, kteří si vyzkoušejí modelování se zavázanýma očima. Tento den je možné si přinést k požehnání předměty a dovědět se o smyslu požehnání.

Na odpoledne je připraveno divadlo Víti Marčíka Setkání před Betlémem, které zpracovává biblickou zprávu o narození Spasitele. Následuje setkání s hercem, který bude vydávat svědectví o působení Boha ve svém životě, přiblíží nám práci v divadle a je připravený na naše otázky.

V 19 hodin zazní koncert komorního sboru Vocalica, který nám zazpívá své nejoblíbenější skladby, plné radosti a sváteční nálady. Bohatý program uzavřeme společnou modlitbou. Po celý den budou v kostele přítomni kněží i věřící laici, kteří jsou k dispozici pro naše otázky. Rovněž bude v kostele malá komentovaná výstava předmětů, které se používají při bohoslužbách.

V neděli 16. prosince od 19 hodin zazní adventní koncert, kdy nám trubka, zobcová flétna a varhany zprostředkují hudbu od sedmnáctého až do dvacátého století.

Na Štědrý den bude vánoční mše svatá zvláště pro rodiny s dětmi již v 16 hodin. Při ní budou do společně vytvořeného betléma umístěny figurky stěžejních postav. Půlnoční mše svatá s koledami začne ve 24 hodin.


Zdroj: Dny víry v kostele sv. Ignáce Praha.
Foto: Ivan Dobrovolský.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
12.3.2019 Mysterium světla Divadla Víti Marčíka
4.3.2019 Beseda k výročí svatořečení Anežky České
18.12.2018 Proběhl hlavní program Adventních dnů víry
11.12.2018 Věřící z kostela svatého Ignáce se zapojili do programu Vánoce dál
10.12.2018 Beseda ke sto třicátému výročí narození kardinála Josefa BeranaNovinka z Refugia

Od zpovědi ke svátosti smíření

Kajícnost – cesta k Božímu milosrdenství a usmíření v době papeže Františka

Pavel Ambros

Křest nám dává nový život, nebere však svobodu. Svoboda člověka je křehká i pro křesťana. Stále v něm bojuje starý člověk. Nepřítel chce v člověku zabít Boží život. Postupuje u každého svými zbraněmi. Kristus dal církvi nejen křesta, který obmývá a očišťuje člověka, ale také slzy lítosti, které ve svátosti pokání dostávají sílu křestní vody. Čtenáři se v knize dostává spolu s poučením i povzbuzení, jak se na zpověď nejlépe připravit, co všechno obsahuje, jaký má smysl lidská námaha boje se zlem a jak se vyvarovat možných omylů. Je určena zpovědníkům i kajícníkům…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Za uznání práv křesťanských společenství
Za křesťanská společenství, zejména ta, která jsou vystavena pronásledování, aby zakoušela Kristovu blízkost a jejich práva byla uznána.
Národní úmysl: Ať dokážeme milovat bližního po vzoru lásky Boží, která je ochotna obětovat se až do krajnosti.
více »

Nejbližší akce

Výstava akademického malíře Jana Jemelky


více »

Nejbližší duchovní akce

Postní duchovní obnova pro seniory


Postní duchovní obnova


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


více »

Kalendárium

Vyhnání jezuitů z Ruska


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil