Články / Aktuality Dnes je 21. 1. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Kostel svatého Ignáce v Praze nabízí bohatý program Dnů víry

Čtvrtek, 29.11.2018
Praha. Od 2. do 24. prosince probíhají v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí Dny víry. Jsou připraveny pro všechny věkové kategorie – od nejmenších po seniory, aby nám pomohly prožít advent s myšlenkami na to podstatné.


Po celou tuto dobu budou při ranních bohoslužbách ve všední dny i v neděli zaznívat roráty. Jsou to starobylé zpěvy, jejichž texty jsou v mnoha případech inspirované biblí a jsou plné adventního očekávání narození Krista. V pátek 7., 14. a 21. prosince bude tato bohoslužba pouze za svitu lucerniček.

Na první neděli adventní 2. prosince budou při mši svaté požehnány adventní věnce. Můžete si přinést k požehnání ten svůj, který pak umístíte ve vaší domácnosti.

Na hlavní program jsme zváni v sobotu 15. prosince. Děti budou dopoledne vyrábět figurky do betléma a přibližovat si vánoční biblický příběh. Mohou si přinést i figurku, kterou zhotovily doma. Seznámí se s dary mudrců z Východu - zejména s kadidlem, které přinesli narozenému Ježíši. Do výtvarné dílny jsou zváni i dospělí, kteří si vyzkoušejí modelování se zavázanýma očima. Tento den je možné si přinést k požehnání předměty a dovědět se o smyslu požehnání.

Na odpoledne je připraveno divadlo Víti Marčíka Setkání před Betlémem, které zpracovává biblickou zprávu o narození Spasitele. Následuje setkání s hercem, který bude vydávat svědectví o působení Boha ve svém životě, přiblíží nám práci v divadle a je připravený na naše otázky.

V 19 hodin zazní koncert komorního sboru Vocalica, který nám zazpívá své nejoblíbenější skladby, plné radosti a sváteční nálady. Bohatý program uzavřeme společnou modlitbou. Po celý den budou v kostele přítomni kněží i věřící laici, kteří jsou k dispozici pro naše otázky. Rovněž bude v kostele malá komentovaná výstava předmětů, které se používají při bohoslužbách.

V neděli 16. prosince od 19 hodin zazní adventní koncert, kdy nám trubka, zobcová flétna a varhany zprostředkují hudbu od sedmnáctého až do dvacátého století.

Na Štědrý den bude vánoční mše svatá zvláště pro rodiny s dětmi již v 16 hodin. Při ní budou do společně vytvořeného betléma umístěny figurky stěžejních postav. Půlnoční mše svatá s koledami začne ve 24 hodin.


Zdroj: Dny víry v kostele sv. Ignáce Praha.
Foto: Ivan Dobrovolský.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
18.12.2018 Proběhl hlavní program Adventních dnů víry
11.12.2018 Věřící z kostela svatého Ignáce se zapojili do programu Vánoce dál
10.12.2018 Beseda ke sto třicátému výročí narození kardinála Josefa Berana
23.7.2018 Koncert ke cti patrona kostela svatého Ignáce
2.7.2018 Farníci besedovali se sestrou AngelikouNovinka z Refugia

Dějiny filosofie IV.

Od Descarta k Leibnizovi

Frederick Copleston

Čtvrtý díl jedenáctisvazkových Dějin filosofie jezuity Frederica Coplestona s podtitulem Od Descarta k Leibnizovi se zabývá racionálními systémy filosofie v kontinentální Evropě v období před Kantem. Autor, dlouholetý vyučující v Římě a hostující profesor na jiných univerzitách (USA, Německo aj.), se těší ve vědeckém světě mimořádné oblibě. Jeho text zohledňuje jak vlastní životopis pojednávaného filosofa, tak i analýzu díla a odkazu…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Mladí lidé a příklad Panny Marie
Za mládež, především za mladé v Latinské Americe, aby podle příkladu Panny Marie odpovídali na volání Pána a ohlašovali světu radost evangelia.
Národní úmysl: Ať se církev stává v naší zemi znamením naděje pro budoucnost.
více »

Nejbližší akce

Magis Panama 2019


více »

Nejbližší duchovní akce

Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Víkendová duchovní obnova


Kněžské exercicie


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil