Články / Aktuality Dnes je 23. 8. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Kostel svatého Ignáce v Praze nabízí bohatý program Dnů víry

Čtvrtek, 29.11.2018
Praha. Od 2. do 24. prosince probíhají v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí Dny víry. Jsou připraveny pro všechny věkové kategorie – od nejmenších po seniory, aby nám pomohly prožít advent s myšlenkami na to podstatné.


Po celou tuto dobu budou při ranních bohoslužbách ve všední dny i v neděli zaznívat roráty. Jsou to starobylé zpěvy, jejichž texty jsou v mnoha případech inspirované biblí a jsou plné adventního očekávání narození Krista. V pátek 7., 14. a 21. prosince bude tato bohoslužba pouze za svitu lucerniček.

Na první neděli adventní 2. prosince budou při mši svaté požehnány adventní věnce. Můžete si přinést k požehnání ten svůj, který pak umístíte ve vaší domácnosti.

Na hlavní program jsme zváni v sobotu 15. prosince. Děti budou dopoledne vyrábět figurky do betléma a přibližovat si vánoční biblický příběh. Mohou si přinést i figurku, kterou zhotovily doma. Seznámí se s dary mudrců z Východu - zejména s kadidlem, které přinesli narozenému Ježíši. Do výtvarné dílny jsou zváni i dospělí, kteří si vyzkoušejí modelování se zavázanýma očima. Tento den je možné si přinést k požehnání předměty a dovědět se o smyslu požehnání.

Na odpoledne je připraveno divadlo Víti Marčíka Setkání před Betlémem, které zpracovává biblickou zprávu o narození Spasitele. Následuje setkání s hercem, který bude vydávat svědectví o působení Boha ve svém životě, přiblíží nám práci v divadle a je připravený na naše otázky.

V 19 hodin zazní koncert komorního sboru Vocalica, který nám zazpívá své nejoblíbenější skladby, plné radosti a sváteční nálady. Bohatý program uzavřeme společnou modlitbou. Po celý den budou v kostele přítomni kněží i věřící laici, kteří jsou k dispozici pro naše otázky. Rovněž bude v kostele malá komentovaná výstava předmětů, které se používají při bohoslužbách.

V neděli 16. prosince od 19 hodin zazní adventní koncert, kdy nám trubka, zobcová flétna a varhany zprostředkují hudbu od sedmnáctého až do dvacátého století.

Na Štědrý den bude vánoční mše svatá zvláště pro rodiny s dětmi již v 16 hodin. Při ní budou do společně vytvořeného betléma umístěny figurky stěžejních postav. Půlnoční mše svatá s koledami začne ve 24 hodin.


Zdroj: Dny víry v kostele sv. Ignáce Praha.
Foto: Ivan Dobrovolský.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
1.8.2019 Slavnost svatého Ignáce z Loyoly
10.6.2019 Od samého začátku jsem byl Evropanem
28.5.2019 Noc kostelů v pražském kostele svatého Ignáce
17.5.2019 Studenti v kostele svatého Ignáce přijali svátost biřmování
26.4.2019 Mše svatá pro bývalé členy Pomocných technických praporůNovinky z Refugia

Bajky. O moudré sově

Tomáš Špidlík

Třetí vydání oblíbených Špidlíkových bajek – krátkých příběhů s douškem moudrosti. Předmluvu napsal biskup Josef Hrdlička. Text je doprovázen kresbami akademického malíře Jana Jemelky...
více »


Prameny světla

Tomáš Špidlík

Duchovní život je přítomnost a činnost Boží Osoby v osobě lidské. Tato jednoduchá pravda je základním motivem příručky křesťanské dokonalosti napsané vynikajícím znalcem křesťanské spirituality, kardinálem Tomášem Špidlíkem. S užitkem si ji může číst začátečník i pokročilý...
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Rodiny – školy lidského zrání
Aby se rodiny zásluhou života modlitby a lásky stávaly stále více „školami“ skutečného lidského zrání.
Národní úmysl: Ať věrnost, láska a odpovědnost doprovázejí všechny manžele, stejně jako vytrvalost při společné modlitbě v rodinách.
více »

Nejbližší akce

Varhanní hudba jezuitů a pro jezuity


Uložení ostatků P. Adolfa Kajpra SJ


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro mladé


Duchovní cvičení pro vysokoškoláky


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


více »

Kalendárium

Jezuité přicházejí do Haliče


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil