Články / Aktuality Dnes je 25. 3. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Rodiny v Barceloně přijímají uprchlíky

Pátek, 22.2.2019
Barcelona. Jezuitská organizace Migra Studium zahájila novou kampaň. Jejím cílem je získat v Barceloně sto rodin, které by přijaly migranty, žadatele o azyl nebo uprchlíky do svého domova na dobu tří měsíců. Během této doby obdrží osoba praktickou podporu, projde rekvalifikačním a jazykovým kurzem.


Ředitelka této organizace Carmen de la Fuente vysvětluje: "Většina lidí, kteří přijíždějí do naší země, prchá před chudobou, válkou a politickým pronásledováním. Nejsou to zločinci. U těch, kteří hledají útočiště, je nejčastější situace taková, že jejich život byl stejně normální jako náš, dokud nemuseli uprchnout. V mnoha případech, když dorazí sem, jsou naprosto bezradní a naše zkušenosti ukazují, že rodinné prostředí je uklidňuje a pomáhá jim bezpečněji čelit dalším krokům."

Organizace Migra Studium spustila síť hostitelských rodin v roce 2017. Několik pěstounských domů přijalo migranty nebo žadatele o azyl. Během roku 2018 již dvacet rodin z Barcelony ubytovalo dvacet sedm osob za podpory týmu Migra Studium a dobrovolníků, kteří jsou do procesu zapojeni. Tento model, který již funguje v jiných zemích, byl úspěšný: devadesát procent lidí, kteří byli přijati, našlo domov a práci; všechny hostitelské rodiny ocenily nabytou zkušenost jako velmi pozitivní.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
6.3.2019 Zapomenutá lidskost
19.2.2019 Jezuité vyzývají k solidaritě s obyvateli Haiti
15.1.2019 Jezuité v Kanadě a Spojených státech podporují migranty
11.1.2019 Irští studenti nocovali s bezdomovci
9.12.2018 Pravý křesťan má uprchlíkům pomáhatNovinka z Refugia

Od zpovědi ke svátosti smíření

Kajícnost – cesta k Božímu milosrdenství a usmíření v době papeže Františka

Pavel Ambros

Křest nám dává nový život, nebere však svobodu. Svoboda člověka je křehká i pro křesťana. Stále v něm bojuje starý člověk. Nepřítel chce v člověku zabít Boží život. Postupuje u každého svými zbraněmi. Kristus dal církvi nejen křesta, který obmývá a očišťuje člověka, ale také slzy lítosti, které ve svátosti pokání dostávají sílu křestní vody. Čtenáři se v knize dostává spolu s poučením i povzbuzení, jak se na zpověď nejlépe připravit, co všechno obsahuje, jaký má smysl lidská námaha boje se zlem a jak se vyvarovat možných omylů. Je určena zpovědníkům i kajícníkům…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Za uznání práv křesťanských společenství
Za křesťanská společenství, zejména ta, která jsou vystavena pronásledování, aby zakoušela Kristovu blízkost a jejich práva byla uznána.
Národní úmysl: Ať dokážeme milovat bližního po vzoru lásky Boží, která je ochotna obětovat se až do krajnosti.
více »

Nejbližší akce

Výstava akademického malíře Jana Jemelky


více »

Nejbližší duchovní akce

Postní duchovní obnova pro seniory


Postní duchovní obnova


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


více »

Kalendárium

Vyhnání jezuitů z Ruska


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil