Články / Aktuality Dnes je 22. 1. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Mladí lidé v Koreji naslouchali otci generálovi

Pátek, 19.7.2019
Soul. Jedno z četných setkání P. Artura Sosy v Jižní Koreji bylo s mladými lidmi. Povzbuzoval je, aby měli odvahu a byli posly naděje.


Jsem velmi rád, že jsem dnes s vámi, protože, jak víte, jednou z univerzálních apoštolských preferencí Tovaryšstva Ježíšova je právě „doprovázet mladé lidi ve vytváření budoucnosti naplněné nadějí“.

Nejen že jste mladí lidé, ale vy jste mladí lidé, kteří mají schopnost doprovázet i jiné mladé lidi; ne pouze být s nimi, ale být přesvědčivými posly naděje.

Můj předchůdce otec Adolfo Nicolás napsal v roce 2011, že mladí lidé „vědí, že nezůstanou navždy mladí. To je důvod, proč se zdají být uspěchaní, aby co nejvíce využili své mládí. Musíme tomu porozumět a spolupracovat s nimi v tomto dobrodružství. Je důležité, abychom přispěli k tomuto velmi důležitému období možností a tvořivosti.“ Je to skutečně důležité období života, kdy se přijímá mnoho zásadních rozhodnutí - o kariéře, o hodnotách, o vztazích. Proto je důležité být s mladými - „tak, aby nevyměnili nadšení za cynismus, ale aby vše, co mají k dispozici, sloužilo cílům a snům hodným věnování jejich životů a jejich srdcí.“

Nebezpečí cynismu je skutečné ve světě, kde je mnoho násilí, závislosti a osamělosti, ničení životního prostředí, předsudků, fundamentalismu a sekularismu, individualismu. V listopadu 2018 řekl papež František:

„Existuje mnoho mladých lidí, věřících i nevěřících, kteří, když se dostanou do konečné fáze svého studia, cítí touhu udělat něco pro ty, kteří trpí. To je síla mladých lidí, síla, kterou máte všichni. Je to síla, která může změnit svět. Je to revoluce, která může převrátit mocné síly při práci v našem světě. Je to „revoluce“ služby.“

V této revoluci zve Svatý otec všechny mladé lidi, aby měli odvahu vstoupit do dialogu s Bohem a dát mu souhlasnou odpověď. "Pak," řekl, "uvidíte, jak je váš život proměněn a naplněn radostí."

Žádám o vaši pomoc, abychom mohli spolupracovat na všech univerzálních apoštolských preferencích. Potřebujeme otevřít svá srdce ještě více modlitbě. Musíme se naučit kráčet s těmi, kteří byli v dnešním světě vyloučeni, být s nimi a naslouchat těm, kteří jsou marginalizováni. Musíme najít způsoby, jak chránit a obnovit náš společný domov - Zemi.

My, jezuité, víme, že to nemůžeme udělat sami a že společně, my a vy, musíme vstoupit do rozlišování, abychom znovu slyšeli Ducha a pak spolupracovali na skutečné a dlouhodobé proměně. Přijměme výzvu, abychom se vymanili z míst bezpečnosti a ochrany - našich domů, kruhů přátel, plánů, nespočetných aplikací v našich smartphonech, které věci usnadňují, ale také příliš mnoho organizují naše životy. Ještě jednou vám děkuji za tuto příležitost být s vámi. Modlím se především za vás, za sílu k větší odvaze a naději, ne pro nás, ale pro svět.


Zdroj/Foto: Jezuitská generální kurie.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
20.1.2020 Při mši svaté byl představen indický ornát
16.1.2020 Rozšířená rada otce generála se sešla k dalšímu jednání
15.1.2020 V Indii vznikla nová provincie Čennaí
14.1.2020 Oživení eucharistického hnutí mládeže ve Francii
13.1.2020 Otec generál pozval římské jezuityNáš tip

Sedm příběhů s knihou

Michal Altrichter

Sedm příběhů s knihou otevírá svědectví těch, kdo s knihou přicházejí živě do styku. O svém vnitřním světě vypráví: ilustrátor knih, knihovník, knihkupec, píšící autor, čtoucí čtenář, literární kritik a dítě. Každému je přisouzena jedna ctnost: pokora, skromnost, štědrost, činorodost, pokoj, laskavost a cudnost...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Podpora míru ve světě
Modleme se, aby křesťané, lidé vyznávající jiná náboženství a všichni lidé dobré vůle prosazovali ve světě mír a spravedlnost.
Národní úmysl Za věřící různých církví – ať na přímluvu sv. Jana Sarkandra vytvářejí společenství jedné Boží rodiny modlitbou a společnou pomocí potřebným.
více »

Nejbližší akce

Výstava o kardinálu Špidlíkovi


Přihlašování na Evropský Magis 2020


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil