Články / Aktuality Dnes je 25. 8. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Mladí lidé v Koreji naslouchali otci generálovi

Pátek, 19.7.2019
Soul. Jedno z četných setkání P. Artura Sosy v Jižní Koreji bylo s mladými lidmi. Povzbuzoval je, aby měli odvahu a byli posly naděje.


Jsem velmi rád, že jsem dnes s vámi, protože, jak víte, jednou z univerzálních apoštolských preferencí Tovaryšstva Ježíšova je právě „doprovázet mladé lidi ve vytváření budoucnosti naplněné nadějí“.

Nejen že jste mladí lidé, ale vy jste mladí lidé, kteří mají schopnost doprovázet i jiné mladé lidi; ne pouze být s nimi, ale být přesvědčivými posly naděje.

Můj předchůdce otec Adolfo Nicolás napsal v roce 2011, že mladí lidé „vědí, že nezůstanou navždy mladí. To je důvod, proč se zdají být uspěchaní, aby co nejvíce využili své mládí. Musíme tomu porozumět a spolupracovat s nimi v tomto dobrodružství. Je důležité, abychom přispěli k tomuto velmi důležitému období možností a tvořivosti.“ Je to skutečně důležité období života, kdy se přijímá mnoho zásadních rozhodnutí - o kariéře, o hodnotách, o vztazích. Proto je důležité být s mladými - „tak, aby nevyměnili nadšení za cynismus, ale aby vše, co mají k dispozici, sloužilo cílům a snům hodným věnování jejich životů a jejich srdcí.“

Nebezpečí cynismu je skutečné ve světě, kde je mnoho násilí, závislosti a osamělosti, ničení životního prostředí, předsudků, fundamentalismu a sekularismu, individualismu. V listopadu 2018 řekl papež František:

„Existuje mnoho mladých lidí, věřících i nevěřících, kteří, když se dostanou do konečné fáze svého studia, cítí touhu udělat něco pro ty, kteří trpí. To je síla mladých lidí, síla, kterou máte všichni. Je to síla, která může změnit svět. Je to revoluce, která může převrátit mocné síly při práci v našem světě. Je to „revoluce“ služby.“

V této revoluci zve Svatý otec všechny mladé lidi, aby měli odvahu vstoupit do dialogu s Bohem a dát mu souhlasnou odpověď. "Pak," řekl, "uvidíte, jak je váš život proměněn a naplněn radostí."

Žádám o vaši pomoc, abychom mohli spolupracovat na všech univerzálních apoštolských preferencích. Potřebujeme otevřít svá srdce ještě více modlitbě. Musíme se naučit kráčet s těmi, kteří byli v dnešním světě vyloučeni, být s nimi a naslouchat těm, kteří jsou marginalizováni. Musíme najít způsoby, jak chránit a obnovit náš společný domov - Zemi.

My, jezuité, víme, že to nemůžeme udělat sami a že společně, my a vy, musíme vstoupit do rozlišování, abychom znovu slyšeli Ducha a pak spolupracovali na skutečné a dlouhodobé proměně. Přijměme výzvu, abychom se vymanili z míst bezpečnosti a ochrany - našich domů, kruhů přátel, plánů, nespočetných aplikací v našich smartphonech, které věci usnadňují, ale také příliš mnoho organizují naše životy. Ještě jednou vám děkuji za tuto příležitost být s vámi. Modlím se především za vás, za sílu k větší odvaze a naději, ne pro nás, ale pro svět.


Zdroj/Foto: Jezuitská generální kurie.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
22.8.2019 Jezuitští scholastici z různých zemí zlepšovali svou angličtinu v Oxfordu
14.8.2019 O životě během studií v Římě hovoří jezuita z Malty
8.8.2019 P. generál Arturo Sosa zavítal do Hirošimy
6.8.2019 Slavení eucharistie na budapešťském Mostě Svobody
5.8.2019 Chorvatský jezuita P. Luka Ilić vypráví o nových zkušenostech s evangelizacíNovinky z Refugia

Bajky. O moudré sově

Tomáš Špidlík

Třetí vydání oblíbených Špidlíkových bajek – krátkých příběhů s douškem moudrosti. Předmluvu napsal biskup Josef Hrdlička. Text je doprovázen kresbami akademického malíře Jana Jemelky...
více »


Prameny světla

Tomáš Špidlík

Duchovní život je přítomnost a činnost Boží Osoby v osobě lidské. Tato jednoduchá pravda je základním motivem příručky křesťanské dokonalosti napsané vynikajícím znalcem křesťanské spirituality, kardinálem Tomášem Špidlíkem. S užitkem si ji může číst začátečník i pokročilý...
více »

Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Rodiny – školy lidského zrání
Aby se rodiny zásluhou života modlitby a lásky stávaly stále více „školami“ skutečného lidského zrání.
Národní úmysl: Ať věrnost, láska a odpovědnost doprovázejí všechny manžele, stejně jako vytrvalost při společné modlitbě v rodinách.
více »

Nejbližší akce

Varhanní hudba jezuitů a pro jezuity


Uložení ostatků P. Adolfa Kajpra SJ


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro vysokoškoláky


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro řeholní sestry všech řádů a kongregací


Víkend pro ženy s biblickými a židovskými tanci


více »

Kalendárium

Jezuité přicházejí do Haliče


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil