Články / Aktuality Dnes je 18. 1. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Duchovní obnovy v adventní době

Středa, 4.12.2019
Velehrad/Praha/Charváty. V sobotu 7. prosince se koná Adventní duchovní obnova na Velehradě a v Praze, na víkend 13. až 15. prosince je připravena pro studenty duchovní obnova s filmem v Charvátech u Olomouce.


Duchovní obnovu na Velehradě povede P. Ladislav Árvai SJ a její téma je převzato z Lukášova evangelia: „Připravte cesty Pánu, vyrovnejte mu stezky“. Přednášky se konají v Sále kardinála Špidlíka ve Velehradském domě svatých Cyrila a Metoděje. První od 9 hodin je nazvaná „Buďme připraveni, neboť Syn člověka přijde“, druhá od 10.45 hodin „Hle, panna počne a porodí syna“. Po přestávce na oběd bude příležitost ke svátosti smíření a od 14.30 hodin mše svatá v bazilice za rodiny.

V Praze při kostele svatého Ignáce jsou na duchovní obnovu očekáváni dospělí i děti. Impuls k rozjímání od 9 hodin předá v Družinském sále P. František Hylmar SJ. Následuje prostor pro osobní modlitbu a od 11 hodin adorace v kostele s možností svátosti smíření a rozhovoru. Paralelně je v sále Ignáce Raaba připraven program pro děti, který zahrnuje hry, tvořivost, možnost svátosti smíření.

Adventní duchovní obnovu s filmem pořádá Akademická farnost Olomouc a místní Vysokoškolské katolické hnutí od pátečního večera 13. prosince do nedělního oběda 15. prosince na faře v Charvátech u Olomouce. Doprovází ji P. Jan Regner SJ. Budou zařazeny biblické impulzy k rozjímání, bohoslužby, možnost sdílení ve skupině i osobní rozhovor nebo svátost smíření.


Zdroj: Farnost Velehrad. Kostel sv. Ignáce v Praze. VKH Olomouc.
Foto: Emanuel Vittek.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
3.12.2019 Město Klatovy otevřelo rekonstruovaný refektář jezuitské koleje
26.11.2019 Jezuité odpovídají na zájem veřejnosti o osud exercičního domu v Kolíně
19.11.2019 Jezuité odcházejí z Kolína
15.10.2019 Nahlédnutí do života českých jezuitů
2.10.2019 Kulturní magazín Artbitr o Svatém HostýnuNáš tip

Sedm příběhů s knihou

Michal Altrichter

Sedm příběhů s knihou otevírá svědectví těch, kdo s knihou přicházejí živě do styku. O svém vnitřním světě vypráví: ilustrátor knih, knihovník, knihkupec, píšící autor, čtoucí čtenář, literární kritik a dítě. Každému je přisouzena jedna ctnost: pokora, skromnost, štědrost, činorodost, pokoj, laskavost a cudnost...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Podpora míru ve světě
Modleme se, aby křesťané, lidé vyznávající jiná náboženství a všichni lidé dobré vůle prosazovali ve světě mír a spravedlnost.
Národní úmysl Za věřící různých církví – ať na přímluvu sv. Jana Sarkandra vytvářejí společenství jedné Boží rodiny modlitbou a společnou pomocí potřebným.
více »

Nejbližší akce

Výstava o kardinálu Špidlíkovi


Přihlašování na Evropský Magis 2020


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


více »

Kalendárium

Památka jezuitských mučedníků


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil