Články / Aktuality Dnes je 23. 2. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Vánoční svátky v kostelích spravovaných jezuity

Čtvrtek, 19.12.2019
Radostná atmosféra vánočních svátků bývá umocněna slavnostními bohoslužbami a také dalším programem. Tak je tomu i v kostelích plně či dílem spravovaných Tovaryšstvem.


Na Velehradě se 26. prosince v 16.30 hodin v bazilice uskuteční Svatoštěpánský koncert Hradišťanu a Spirituál kvintetu. Je benefiční a výtěžek z něho poslouží na pořízení pamětní desky na Akci K, při níž došlo v roce 1950 k násilné likvidaci klášterů a řeholních řádů v Československu. Tříkrálový koncert je připraven na 5. ledna od 16.30 hodin, rovněž v bazilice. Hrát bude cimbálová muzika Cifra a zpívat pěvecký sbor Viva la musica.

Hostýnská bazilika zve 28. prosince v 15.30 hodin na koncert cimbálové muziky Bukovina, ženského sboru Jaderničky, dětí z Malé Rusavy a Valašského souboru písní a tanců Rusava s názvem „V Betlémě se svítí“. Poslední den v roce po poledni můžeme zhlédnout živý betlém před bazilikou v podání Souboru písní a tanců Javořina z Rožnova pod Radhoštěm. Novoroční koncert Štěpána Raka zazní 1. ledna ve 13.40 hodin.

V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Brně můžeme vyslechnout 26. prosince od 16 hodin Českou mši vánoční „Hej, mistře“ od Jakuba Jana Ryby v podání Brněnského filharmonického sboru Beseda brněnská, Orchestru katedrály a sólistů.

V pražském kostele Nejsvětějšího Salvátora si bude možné ve dnech 25. až 30. prosince prohlédnout unikátní vláčky poháněné párou z první třetiny dvacátého století ze sbírky Roberta Huga.


Zdroj: Farnost Velehrad a Hostýn. Akademická farnost Nejsv. Salvátora.
Foto: JCEP.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
30.12.2019 Vánoční poselství Jezuitské konference evropských provinciálů
25.12.2019 Slavnost Narození Páně v pražském kostele svatého Ignáce
25.12.2018 Jezuité oslavili Narození Páně
21.12.2018 Geneze Vánoc
20.12.2018 Hudba na přelomu roku v jezuity spravovaných farnostechNáš tip

Vychází z výsosti

Michal Altrichter

Text odkrývá témata duchovního života s pohledem na církev třicet let po „Anežce“. Můžeme se vyjadřovat protievropsky, pokud jsme na delší dobu ani nepřekročili hranice vlastní země? Žije Pán tím, co je nám vlastní? A jak poznat, že k nám hovoří? Slyší papež jeho hlas? Jak v sobě objevit tvořivost ticha?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naslouchat volání uprchlíků
Modleme se, abychom slyšeli a brali vážně naléhavé volání migrantů, našich sester a bratří, kteří upadli do rukou bezohledných převaděčů.
Národní úmysl Za lékaře a zdravotníky – ať na přímluvu sv. Anežky ani v nejsložitějších situacích nepodléhají pokušení rozhodovat o životě a smrti.
více »

Nejbližší akce

Výstava o kardinálu Špidlíkovi


Přihlašování na Evropský Magis 2020


Studentský Velehrad


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


Ignaciánská duchovní cvičení


Postní duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil