Články / Aktuality Dnes je 19. 2. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek




Aktuality

         A     A     A

Oživení eucharistického hnutí mládeže ve Francii

Úterý, 14.1.2020
Remeš. Ve dnech 9. až 11. listopadu 2019 se v Remeši ve Francii setkali vedoucí eucharistického hnutí mládeže pod názvem Effata. Pro přítomné animátory, vedoucí a další dobrovolníky zapojené do hnutí to byla příležitost, aby se zamysleli nad jeho orientací v nadcházejících letech. Přítomno bylo několik jezuitů včetně provinciála P. Françoise Boëdce.


Během těchto tří dní byly potvrzeny základní prvky identity hnutí. K nim patří: modlitba obětování se a integrální formace lidská, pedagogická a duchovní. Potvrzen byl rovněž vztah hnutí k ignaciánské rodině. Bylo domluveno, že se aktivity pro mladé lidi spojené s ignaciánskou spiritualitou více rozšíří, a to mimo jiné spoluprací s dalšími nabídkami v rámci spirituality. Hnutí ve Francii se bude rovněž postupně obracet k mezinárodní scéně a rozvíjet hlubší vztahy se skupinami v jiných zemích.

Samuel, který se víkendu zúčastnil, se vyjádřil:

„Setkání, hudba, oslavy, ale také reflexe, sdílení a modlitba – je obtížné shrnout bohatství Effata několika slovy!

Effata byla především výzvou k zamyšlení nad tím, co jsme my, vedoucí hnutí, chtěli přinést mladým lidem, s kterými pracujeme během roku a při letních táborech. Od svých osmi let jsem vyrůstal v eucharistickém hnutí mládeže, tak jsem si vědom důležitosti, kterou hnutí mělo na mé cestě, a všeho, co může mladým lidem přinést při rozvíjení jejich víry.

Čas reflexe byl zaměřen na jednotu hnutí, jeho pedagogiku a místo v církvi a v ignaciánské rodině. Tyto úvahy byly střídány zpěvem, modlitbou, objevováním města Remeš při velké hře, a dokonce živým rozhovorem se svatým Ignácem během představení, které připravili mladí lidé!

Od tohoto víkendu si zachovávám pocit, že se každý mohl vyjádřit za laskavého naslouchání ostatních a že konečná usnesení odrážejí účast všech na jejich zpracování. Nezapomínám však, že jsou to pouze pokyny a že je na každém z nás, každý na své úrovni, jak je začleníme v praxi. Zbývá ještě dlouhá cesta, ale impulzy, které vzešly z Effaty, jsou důkazem, že eucharistické hnutí mládeže má stále co říci a proč žít v církvi!“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článek



Související články
17.2.2020 Na španělském velvyslanectví byla představena kniha o Pedru Páezovi
7.2.2020 Připomínka P. Pedra Arrupeho SJ na generální kurii
3.2.2020 Úkoly sekretáře pro službu víře
23.1.2020 Kardinál Czerny se ujal kostela svatého Michaela Archanděla
20.1.2020 Při mši svaté byl představen indický ornát



Náš tip

Vychází z výsosti

Michal Altrichter

Text odkrývá témata duchovního života s pohledem na církev třicet let po „Anežce“. Můžeme se vyjadřovat protievropsky, pokud jsme na delší dobu ani nepřekročili hranice vlastní země? Žije Pán tím, co je nám vlastní? A jak poznat, že k nám hovoří? Slyší papež jeho hlas? Jak v sobě objevit tvořivost ticha?...
více »






Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naslouchat volání uprchlíků
Modleme se, abychom slyšeli a brali vážně naléhavé volání migrantů, našich sester a bratří, kteří upadli do rukou bezohledných převaděčů.
Národní úmysl Za lékaře a zdravotníky – ať na přímluvu sv. Anežky ani v nejsložitějších situacích nepodléhají pokušení rozhodovat o životě a smrti.
více »

Nejbližší akce

Výstava o kardinálu Špidlíkovi


Duchovní den v Boskovicích


Přihlašování na Evropský Magis 2020


Studentský Velehrad


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Duchovní cvičení pro zaměstnance Charity


Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


Ignaciánská duchovní cvičení


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil