Články / Aktuality Dnes je 4. 8. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Oživení eucharistického hnutí mládeže ve Francii

Úterý, 14.1.2020
Remeš. Ve dnech 9. až 11. listopadu 2019 se v Remeši ve Francii setkali vedoucí eucharistického hnutí mládeže pod názvem Effata. Pro přítomné animátory, vedoucí a další dobrovolníky zapojené do hnutí to byla příležitost, aby se zamysleli nad jeho orientací v nadcházejících letech. Přítomno bylo několik jezuitů včetně provinciála P. Françoise Boëdce.


Během těchto tří dní byly potvrzeny základní prvky identity hnutí. K nim patří: modlitba obětování se a integrální formace lidská, pedagogická a duchovní. Potvrzen byl rovněž vztah hnutí k ignaciánské rodině. Bylo domluveno, že se aktivity pro mladé lidi spojené s ignaciánskou spiritualitou více rozšíří, a to mimo jiné spoluprací s dalšími nabídkami v rámci spirituality. Hnutí ve Francii se bude rovněž postupně obracet k mezinárodní scéně a rozvíjet hlubší vztahy se skupinami v jiných zemích.

Samuel, který se víkendu zúčastnil, se vyjádřil:

„Setkání, hudba, oslavy, ale také reflexe, sdílení a modlitba – je obtížné shrnout bohatství Effata několika slovy!

Effata byla především výzvou k zamyšlení nad tím, co jsme my, vedoucí hnutí, chtěli přinést mladým lidem, s kterými pracujeme během roku a při letních táborech. Od svých osmi let jsem vyrůstal v eucharistickém hnutí mládeže, tak jsem si vědom důležitosti, kterou hnutí mělo na mé cestě, a všeho, co může mladým lidem přinést při rozvíjení jejich víry.

Čas reflexe byl zaměřen na jednotu hnutí, jeho pedagogiku a místo v církvi a v ignaciánské rodině. Tyto úvahy byly střídány zpěvem, modlitbou, objevováním města Remeš při velké hře, a dokonce živým rozhovorem se svatým Ignácem během představení, které připravili mladí lidé!

Od tohoto víkendu si zachovávám pocit, že se každý mohl vyjádřit za laskavého naslouchání ostatních a že konečná usnesení odrážejí účast všech na jejich zpracování. Nezapomínám však, že jsou to pouze pokyny a že je na každém z nás, každý na své úrovni, jak je začleníme v praxi. Zbývá ještě dlouhá cesta, ale impulzy, které vzešly z Effaty, jsou důkazem, že eucharistické hnutí mládeže má stále co říci a proč žít v církvi!“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
23.7.2020 Dizertační práce P. Rigoberta Musengeho SJ
2.7.2020 Rekonstruované duchovní centrum ve Francii
26.6.2020 P. Lisbert D´Souza o své službě třem generálům Tovaryšstva Ježíšova
17.6.2020 Proběhlo jednání generální rady Tovaryšstva
1.6.2020 Jezuité pečují o nemocné spolubratryNáš tip

Průvodce duchovním životem

Jean-Joseph Surin

I když se Jean-Joseph Surin SJ (1600–1665) vydání svého Průvodce duchovním životem už nedočkal, vycházel později a mnohokrát. Znalci dějin spirituality považují tohoto autora za předního mistra duchovního života, a další ho počítají mezi nejdůležitější francouzské mystiky…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Svět moře
Modleme se za všechny, kteří pracují a žijí u moře: námořníky, rybáře a jejich rodiny.
Národní úmysl Za ochranu přírody, požehnanou úrodu a dostatek vody – ať se na přímluvu sv. Prokopa staráme o vše svěřené moudře a s vděčností vůči Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Varhanní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Exercicie pro zasvěcené panny


Duchovní cvičení pro pedagogy a katechety


Duchovní obnova


Duchovní obnova pro varhaníky a chrámové zpěváky


více »

Kalendárium

Obnovení řádu v roce 1814


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil