Články / Aktuality Dnes je 18. 1. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Oživení eucharistického hnutí mládeže ve Francii

Úterý, 14.1.2020
Remeš. Ve dnech 9. až 11. listopadu 2019 se v Remeši ve Francii setkali vedoucí eucharistického hnutí mládeže pod názvem Effata. Pro přítomné animátory, vedoucí a další dobrovolníky zapojené do hnutí to byla příležitost, aby se zamysleli nad jeho orientací v nadcházejících letech. Přítomno bylo několik jezuitů včetně provinciála P. Françoise Boëdce.


Během těchto tří dní byly potvrzeny základní prvky identity hnutí. K nim patří: modlitba obětování se a integrální formace lidská, pedagogická a duchovní. Potvrzen byl rovněž vztah hnutí k ignaciánské rodině. Bylo domluveno, že se aktivity pro mladé lidi spojené s ignaciánskou spiritualitou více rozšíří, a to mimo jiné spoluprací s dalšími nabídkami v rámci spirituality. Hnutí ve Francii se bude rovněž postupně obracet k mezinárodní scéně a rozvíjet hlubší vztahy se skupinami v jiných zemích.

Samuel, který se víkendu zúčastnil, se vyjádřil:

„Setkání, hudba, oslavy, ale také reflexe, sdílení a modlitba – je obtížné shrnout bohatství Effata několika slovy!

Effata byla především výzvou k zamyšlení nad tím, co jsme my, vedoucí hnutí, chtěli přinést mladým lidem, s kterými pracujeme během roku a při letních táborech. Od svých osmi let jsem vyrůstal v eucharistickém hnutí mládeže, tak jsem si vědom důležitosti, kterou hnutí mělo na mé cestě, a všeho, co může mladým lidem přinést při rozvíjení jejich víry.

Čas reflexe byl zaměřen na jednotu hnutí, jeho pedagogiku a místo v církvi a v ignaciánské rodině. Tyto úvahy byly střídány zpěvem, modlitbou, objevováním města Remeš při velké hře, a dokonce živým rozhovorem se svatým Ignácem během představení, které připravili mladí lidé!

Od tohoto víkendu si zachovávám pocit, že se každý mohl vyjádřit za laskavého naslouchání ostatních a že konečná usnesení odrážejí účast všech na jejich zpracování. Nezapomínám však, že jsou to pouze pokyny a že je na každém z nás, každý na své úrovni, jak je začleníme v praxi. Zbývá ještě dlouhá cesta, ale impulzy, které vzešly z Effaty, jsou důkazem, že eucharistické hnutí mládeže má stále co říci a proč žít v církvi!“


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
16.1.2020 Rozšířená rada otce generála se sešla k dalšímu jednání
15.1.2020 V Indii vznikla nová provincie Čennaí
13.1.2020 Otec generál pozval římské jezuity
10.1.2020 Byly navráceny knihy odcizené nacisty
31.12.2019 P. Bernd Hagenkord SJ hovořil o synodální cestě v NěmeckuNáš tip

Sedm příběhů s knihou

Michal Altrichter

Sedm příběhů s knihou otevírá svědectví těch, kdo s knihou přicházejí živě do styku. O svém vnitřním světě vypráví: ilustrátor knih, knihovník, knihkupec, píšící autor, čtoucí čtenář, literární kritik a dítě. Každému je přisouzena jedna ctnost: pokora, skromnost, štědrost, činorodost, pokoj, laskavost a cudnost...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Podpora míru ve světě
Modleme se, aby křesťané, lidé vyznávající jiná náboženství a všichni lidé dobré vůle prosazovali ve světě mír a spravedlnost.
Národní úmysl Za věřící různých církví – ať na přímluvu sv. Jana Sarkandra vytvářejí společenství jedné Boží rodiny modlitbou a společnou pomocí potřebným.
více »

Nejbližší akce

Výstava o kardinálu Špidlíkovi


Přihlašování na Evropský Magis 2020


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Kněžské exercicie


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


více »

Kalendárium

Památka jezuitských mučedníků


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil