Články / Aktuality Dnes je 4. 4. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Setkání koordinátorů Celosvětové sítě modlitby s papežem v Římě

Čtvrtek, 13.2.2020
Řím. Ve dnech 22. až 25. ledna se v Římě konalo setkání koordinátorů Celosvětové sítě modlitby s papežem a jejich spolupracovníků. Sešli se zástupci ze Severní i Jižní Ameriky, Evropy, jižní Asie a Oceánie.


Setkání vedl mezinárodní ředitel tohoto papežského díla P. Frédéric Fornos SJ. Připomněl nedávno zesnulého koordinátora pro Afriku Georgese Katumbu. Generální postulátor Tovaryšstva pro procesy svatořečení P. Pascual Cebollada SJ přiblížil život a zkušenosti P. Arrupeho, bývalého generálního představeného Tovaryšstva, z pohledu jeho hluboké lásky k Ježíšovu srdci.

Celé setkání bylo zaměřené na formaci srdce. Jak vyjádřil papež František, to je duchovní základ poslání. Ve světle apoštolské exhortace „Radost evangelia“ napomáhalo vstoupit do poslání soucitu se světem a spolupracovat nabízením vlastních životů ve výzvách humanity a úkolů církve. Setkání přispělo účastníkům k hlubšímu pochopení, že pokud se v modlitební síti nebude cesta srdce žít do hloubky, snahy o nové uchopení nebudou pochopeny ani ztělesněny a zůstane pouhá vnějškovost.

Proto bylo setkání tak důležité, aby koordinátoři plně prožívali tuto duchovní cestu a spojili se s Ježíšovým srdcem, s jeho způsobem jednání, což vytváří otevřený prostor pro potřeby tolika bratrů a sester v tomto trpící svět. Je to pomoc pro ztělesnění mise soucitu, která se konkretizuje v úmyslech Svatého otce.

Snahou účastníků po návratu je šířit tuto cestu srdce ve společenstvích a farnostech (například pomocí pobožností na první pátek v měsíci nebo duchovních cvičení). Příští rok se uskuteční další setkání, kde dojde ke sdílení nově nabytých zkušeností při předávání této cesty srdce. Postupně se budou na různých kontinentech nabízet školení pro vedoucí Papežské modlitební sítě, kteří si přejí využít tuto formační cestu.


Zdroj/Foto: Jezuitská generální kurie.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
31.3.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc duben
31.3.2020 Naléhavý modlitební úmysl na měsíc duben 2020 pro dny koronavirové pandemie
23.3.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka pro dny koronavirové pandemie
5.3.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc březen
28.2.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc březenNáš tip

Živá řeka evangelia 3.

Pavel Ambros

Celosvětová síť modlitby, kterou už tradičně sdílíme s papežem, nám připomíná, že srdcem poslání církve je modlitba. Můžeme dělat mnoho věcí, ale bez modlitby jsou mrtvé. Podněcujeme člověka, aby si přál hodnoty dne nahlížet duchovně: aby v nich poznal, jak Bůh sám originálně pracuje. To je vnitřní svoboda...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Vysvobození ze závislostí
Modleme se, aby všichni lidé trpící pod vlivem závislostí našli potřebnou pomoc i ty, kdo by je doprovázeli.
Národní úmysl Za ty, kteří podlehli závislosti na drogách, alkoholu, cigaretách, pornografii nebo internetu – ať pod ochranou bl. Mlady najdou cestu ke svobodě.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Jáhenské svěcení Petra Hrušky SJ


Jáhenské svěcení Jiřího Hebrona SJ


Pouť za nová povolání


více »

Nejbližší duchovní akce

Církev jako tajemství a jako společenství


Víkend pro seniory


Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení Anamnéza


více »

Kalendárium

Jezuité můžou přijímat i bratry

Výročí narození sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil