Články / Aktuality Dnes je 24. 9. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Setkání koordinátorů Celosvětové sítě modlitby s papežem v Římě

Čtvrtek, 13.2.2020
Řím. Ve dnech 22. až 25. ledna se v Římě konalo setkání koordinátorů Celosvětové sítě modlitby s papežem a jejich spolupracovníků. Sešli se zástupci ze Severní i Jižní Ameriky, Evropy, jižní Asie a Oceánie.


Setkání vedl mezinárodní ředitel tohoto papežského díla P. Frédéric Fornos SJ. Připomněl nedávno zesnulého koordinátora pro Afriku Georgese Katumbu. Generální postulátor Tovaryšstva pro procesy svatořečení P. Pascual Cebollada SJ přiblížil život a zkušenosti P. Arrupeho, bývalého generálního představeného Tovaryšstva, z pohledu jeho hluboké lásky k Ježíšovu srdci.

Celé setkání bylo zaměřené na formaci srdce. Jak vyjádřil papež František, to je duchovní základ poslání. Ve světle apoštolské exhortace „Radost evangelia“ napomáhalo vstoupit do poslání soucitu se světem a spolupracovat nabízením vlastních životů ve výzvách humanity a úkolů církve. Setkání přispělo účastníkům k hlubšímu pochopení, že pokud se v modlitební síti nebude cesta srdce žít do hloubky, snahy o nové uchopení nebudou pochopeny ani ztělesněny a zůstane pouhá vnějškovost.

Proto bylo setkání tak důležité, aby koordinátoři plně prožívali tuto duchovní cestu a spojili se s Ježíšovým srdcem, s jeho způsobem jednání, což vytváří otevřený prostor pro potřeby tolika bratrů a sester v tomto trpící svět. Je to pomoc pro ztělesnění mise soucitu, která se konkretizuje v úmyslech Svatého otce.

Snahou účastníků po návratu je šířit tuto cestu srdce ve společenstvích a farnostech (například pomocí pobožností na první pátek v měsíci nebo duchovních cvičení). Příští rok se uskuteční další setkání, kde dojde ke sdílení nově nabytých zkušeností při předávání této cesty srdce. Postupně se budou na různých kontinentech nabízet školení pro vedoucí Papežské modlitební sítě, kteří si přejí využít tuto formační cestu.


Zdroj/Foto: Jezuitská generální kurie.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
7.9.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc září
31.8.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc září
30.7.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc srpen
20.7.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc červenec
1.7.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc červenecNáš tip

Průvodce duchovním životem

Jean-Joseph Surin

I když se Jean-Joseph Surin SJ (1600–1665) vydání svého Průvodce duchovním životem už nedočkal, vycházel později a mnohokrát. Znalci dějin spirituality považují tohoto autora za předního mistra duchovního života, a další ho počítají mezi nejdůležitější francouzské mystiky…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Úcta ke zdrojům planety
Modleme se, aby zdroje naší planety nebyly drancovány, ale sdíleny spravedlivě a ohleduplně.
Národní úmysl Za nezávislost veřejnoprávních médií – ať pod ochranou sv. Václava politici hájí pravdu, spravedlnost a dobro všech.
více »

Nejbližší akce

Studentský Velehrad


Živě s Noe: S jezuity


Velehrad si připomene tři důležitá výročí


více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


Liturgické exercicie pro kněze


Setkání seniorů


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil