Články / Aktuality Dnes je 26. 2. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Setkání koordinátorů Celosvětové sítě modlitby s papežem v Římě

Čtvrtek, 13.2.2020
Řím. Ve dnech 22. až 25. ledna se v Římě konalo setkání koordinátorů Celosvětové sítě modlitby s papežem a jejich spolupracovníků. Sešli se zástupci ze Severní i Jižní Ameriky, Evropy, jižní Asie a Oceánie.


Setkání vedl mezinárodní ředitel tohoto papežského díla P. Frédéric Fornos SJ. Připomněl nedávno zesnulého koordinátora pro Afriku Georgese Katumbu. Generální postulátor Tovaryšstva pro procesy svatořečení P. Pascual Cebollada SJ přiblížil život a zkušenosti P. Arrupeho, bývalého generálního představeného Tovaryšstva, z pohledu jeho hluboké lásky k Ježíšovu srdci.

Celé setkání bylo zaměřené na formaci srdce. Jak vyjádřil papež František, to je duchovní základ poslání. Ve světle apoštolské exhortace „Radost evangelia“ napomáhalo vstoupit do poslání soucitu se světem a spolupracovat nabízením vlastních životů ve výzvách humanity a úkolů církve. Setkání přispělo účastníkům k hlubšímu pochopení, že pokud se v modlitební síti nebude cesta srdce žít do hloubky, snahy o nové uchopení nebudou pochopeny ani ztělesněny a zůstane pouhá vnějškovost.

Proto bylo setkání tak důležité, aby koordinátoři plně prožívali tuto duchovní cestu a spojili se s Ježíšovým srdcem, s jeho způsobem jednání, což vytváří otevřený prostor pro potřeby tolika bratrů a sester v tomto trpící svět. Je to pomoc pro ztělesnění mise soucitu, která se konkretizuje v úmyslech Svatého otce.

Snahou účastníků po návratu je šířit tuto cestu srdce ve společenstvích a farnostech (například pomocí pobožností na první pátek v měsíci nebo duchovních cvičení). Příští rok se uskuteční další setkání, kde dojde ke sdílení nově nabytých zkušeností při předávání této cesty srdce. Postupně se budou na různých kontinentech nabízet školení pro vedoucí Papežské modlitební sítě, kteří si přejí využít tuto formační cestu.


Zdroj/Foto: Jezuitská generální kurie.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
5.2.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc únor
30.1.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc únor
6.1.2020 Naléhavý modlitební úmysl papeže Františka na měsíc leden
3.1.2020 Úmysly Apoštolátu modlitby na měsíc leden
3.1.2020 Výročí listu La Civiltà Cattolica a videoposelství na úmysly Apoštolátu modlitbyNáš tip

Vychází z výsosti

Michal Altrichter

Text odkrývá témata duchovního života s pohledem na církev třicet let po „Anežce“. Můžeme se vyjadřovat protievropsky, pokud jsme na delší dobu ani nepřekročili hranice vlastní země? Žije Pán tím, co je nám vlastní? A jak poznat, že k nám hovoří? Slyší papež jeho hlas? Jak v sobě objevit tvořivost ticha?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naslouchat volání uprchlíků
Modleme se, abychom slyšeli a brali vážně naléhavé volání migrantů, našich sester a bratří, kteří upadli do rukou bezohledných převaděčů.
Národní úmysl Za lékaře a zdravotníky – ať na přímluvu sv. Anežky ani v nejsložitějších situacích nepodléhají pokušení rozhodovat o životě a smrti.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Jáhenské svěcení Petra Hrušky SJ


Studentský Velehrad


Jáhenské svěcení Jiřího Hebrona SJ


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


Ignaciánská duchovní cvičení


Postní duchovní obnova pro všechny


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil