Články / Aktuality Dnes je 12. 7. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Proces blahořečení P. Adolfa Kajpra má i svoji finanční stránku

Pátek, 6.3.2020
Praha. V neděli 22. září 2019 při mši svaté v kostele svatého Ignáce v Praze byl slavnostně zahájen proces blahořečení P. Adolfa Kajpra SJ na diecézní úrovni. Příprava podkladů pro Kongregaci pro svatořečení v Římě s sebou nese nemalé náklady. Rektor kostela P. Pavel Bačo SJ a vicepostulátor Vojtěch Novotný k tomu napsali následující výzvu.


Vážené dámy, vážení pánové,
dovolte, abychom se na Vás obrátili s žádostí o pomoc s procesem blahořečení P. Adolfa Kajra SJ (1902-1959), který zemřel v pověsti mučednictví. Jak víte, byl a je velmi úzce spojen s kostelem sv. Ignáce a je tu připomínán jako svědek maximálního křesťanství.

Proces nyní probíhá na diecézní úrovni. Historikové zkoumají doklady o jeho životě, teologové posuzují jeho spisy, jsou úředně vyslýcháni pamětníci. Vznikl podrobný životopis. Až bude tato práce hotova, bude veškerý materiál postoupen do Říma na Kongregaci pro svatořečení. Životopis i další spisy musí proto být přeloženy do italštiny, což přinese vysoké výdaje. Další nás pak čekají při pokrytí římské fáze procesu. Potřebnou částku v tuto chvíli odhadujeme na asi 350 tisíc Kč pro první etapu a na dalších asi 400 tisíc Kč pro etapu druhou. Náklady nese Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova.

Pro tyto potřeby byl zřízen oddělený účet u Fio banky, č. ú. 2501753536/2010. Rádi Vám vystavíme potvrzení o daru. Vedle toho byla umístěna kasička v blízkosti Kajprových ostatků v boční kapli chrámu.

O výsledcích sbírky Vás budeme průběžně informovat. Předem děkujeme za Vaši štědrost!

Smyslem beatifikace je: oslavit Trojjediného Boha, poděkovat mu a představit jeho blahoslaveného jako přímluvce a příklad zdařilého křesťanského života.

P. Pavel Bačo SJ, rektor kostela, a Vojtěch Novotný, vicepostulátor


Foto: Archiv.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
22.6.2020 Seznámení s P. Adolfem Kajprem SJ prostřednictvím interaktivního panelu
11.6.2020 Boží Tělo
2.1.2020 Touha po nekonečném životě
23.12.2019 Rehabilitace hmoty?
13.11.2019 Žít životem svatých: o blahoslavené Anežce ČeskéNáš tip

Na počátku nebyl koronavir, ale Bůh

Michal Altrichter

Text komentuje události duchovního života v kontextu koronaviru. Podstatná je Pánova vznešená přítomnost a hluboká zúčastněnost. Autor je přesvědčen, že žijeme v bezprostředním očekávání slavného Pánova příchodu a je nezbytné se na tuto událost připravovat…...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naše rodiny
Modleme se, aby rodiny dnešní doby byly doprovázeny s láskou, úctou a radou.
Národní úmysl Za rozpadající se rodiny a manžele v krizi – ať na přímluvu sv. Zdislavy vzájemnou láskou, úctou a věrností najdou cestu k sobě i k Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Poutní mše svatá


Koncert Pocta svatému Ignáci


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Filmové exercicie


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro lékaře a zdravotníky


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil