Články / Aktuality Dnes je 7. 4. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Návštěva otce generála v Indii

Čtvrtek, 12.3.2020
Darjeeling. V rámci své návštěvy darjeelingské provincie v severní Indii zavítal P. generál do institutu Hayden Hall, aby s přítomnými oslavil padesát let jeho existence. Je to půl století zviditelněné Boží přítomnosti mezi lidmi v nouzi, půl století splněného snu zakořeněného ve víře v Boží prozřetelnost. P. Sosa vyzval posluchače, aby se dívali dopředu, aby vždy našli nové cesty, jak podpořit „lidský rozvoj prostřednictvím lásky a služby“ v souladu s heslem institutu.


Institut Hayden Hall se zasazuje v charitativní oblasti, v obhajobě spravedlnosti, v prosazování cest udržitelného rozvoje. Klade důraz na lidský rozvoj. Prostřednictvím programu péče o zdraví matek a dětí, potravinových programů, programů zajišťujících bydlení pro bezdomovce, vzdělávání dospělých, rozvoj dovedností, tvorbu příjmů a rozvoj podnikání, péče o staré lidi, komunitní péče o zdraví a rozvoj byl institut Hayden Hall věrný požadavkům evangelia, aby „sytil hladové, oblékal nahé, přijímal bezdomovce a cizince“ (srv. Mt 25,35–40).

Na cestě vpřed je důležité mít na paměti myšlenky papeže Františka a ideály Organizace spojených národů zakotvené v agendě pro cíle udržitelného rozvoje do roku 2030.

V roce 2019 na konferenci o náboženství a cílech udržitelného rozvoje papež František připomněl, že když mluvíme o udržitelnosti, nemůžeme přeslechnout žádné hlasy, tedy i hlasy obvykle vyloučené z tohoto typu diskuse, jako jsou hlasy chudých, migrantů, domorodých obyvatel a mladých lidí.

Konvenční myšlenka rozvoje byla příliš dlouho omezena na ekonomický růst. To vedlo moderní ekonomický systém nebezpečnou cestou, kde se pokrok hodnotí pouze z hlediska materiálního růstu, kvůli kterému jsme téměř povinni iracionálně využívat životní prostředí a spoluobčany. Papež František zdůraznil, že ekonomické a politické cíle musí být v souladu s etickými cíli, které předpokládají změnu postoje.


Zdroj/Foto: Jezuitská generální kurie.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
6.4.2020 Příběh italského dobrovolníka během pandemie
2.4.2020 Výzva k evakuaci řeckých uprchlických táborů
30.3.2020 Svědectví učitelky z východního Nepálu
24.3.2020 Pomoc po zemětřesení v Nepálu
18.3.2020 Otec generál mezi chudými indickými dětmiNáš tip

Živá řeka evangelia 3.

Pavel Ambros

Celosvětová síť modlitby, kterou už tradičně sdílíme s papežem, nám připomíná, že srdcem poslání církve je modlitba. Můžeme dělat mnoho věcí, ale bez modlitby jsou mrtvé. Podněcujeme člověka, aby si přál hodnoty dne nahlížet duchovně: aby v nich poznal, jak Bůh sám originálně pracuje. To je vnitřní svoboda...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Vysvobození ze závislostí
Modleme se, aby všichni lidé trpící pod vlivem závislostí našli potřebnou pomoc i ty, kdo by je doprovázeli.
Národní úmysl Za ty, kteří podlehli závislosti na drogách, alkoholu, cigaretách, pornografii nebo internetu – ať pod ochranou bl. Mlady najdou cestu ke svobodě.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Jáhenské svěcení Jiřího Hebrona SJ


Pouť za nová povolání


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkend pro seniory


Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení Anamnéza


Duchovní obnova pro lektory a všechny zájemce o Boží slovo v praktickém životě


více »

Kalendárium

Výročí narození sv. Františka Xaverského

Volba prvního generála


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil