Články / Aktuality Dnes je 2. 12. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Irská poštovní známka s obrazem P. Michaela Kellyho SJ

Čtvrtek, 19.3.2020
Irsko. Irská pošta vydala na konci února poštovní známku s obrazem jezuity P. Michaela Kellyho. Je to uznání šedesáti pěti let jeho služby v Zambii, při které se prostřednictvím vzdělávání a péčí o nemocné AIDS zapsal do srdcí lidí.


Irská pošta vydává při příležitosti svátku svatého Patrika sérii známek „Irové v zahraničí“, která vyzdvihuje významné irské emigranty. P. Michael Kelly je na známce spolu s uznávanou autorkou Ednou O´Brien a humanitární pracovnicí Mary Elmes, která je známá zvláště záchranou dvou set židovských dětí ve Francii během holocaustu.

"Prostřednictvím svého obrazu na poštovní známce budu příští rok hledět na nejrůznější místa v tomto našem krásném světě a sdílet život tolika lidí v soukromí jejich domovů a osobních okamžiků. A myslím si, že by bylo úžasné, kdybych mohl způsobit, aby můj papírový obraz slyšel, co lidé říkají, a vyjádřit jim svou podporu v jejich zkouškách a obtížích, povzbuzovat je, pozvedat jejich ducha a sdílet dobrou zprávu od Pána se všemi, kdo nalepí tento obrázek na obálku nebo jej uvidí na dopisech, které obdrží.“ Tak píše P. Kelly (narozen 1929), irský jezuitský misionář, který pracoval v boji proti AIDS v Zambii a subsaharské Africe.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
13.11.2020 Amazoňan z Trutnova
12.8.2020 Dokumentární pořad o reformách v církvi
11.8.2020 V rámci akce Den Brna bude odhalena socha P. Martina Středy SJ
11.11.2019 Kazatelé na jezuitských slavnostech v Telči
29.8.2019 Radio Proglas o jezuitech minulých i současnýchNáš tip

Čím dál větší Bůh

Brian O’Leary

Irský jezuita Brian O’Leary vychází z pestré zkušenosti dlouhodobě přednášejícího na různých institutech, ale rovněž ze zkušenosti exercitátora v několika světových centrech spirituality Ignáce z Loyoly. V textu nám ukazuje, jak pomáhá ignaciánská spiritualita odhalovat…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Život modlitby Národní úmysly Za nenarozené, nechtěné a zneužívané děti – ať na přímluvu sv. Ludmily každého přijímáme s vděčností a úctou k Bohu za dar života.
více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní cvičení pro všechny


Adventní duchovní cvičení pro všechny


Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice Svatohostýnské


Adventní duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Svátek sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil