Články / Aktuality Dnes je 7. 4. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Otec generál na jednání Jezuitské konference Jižní Asie

Pátek, 20.3.2020
Káthmándú. Na konci února se v indickém Káthmándú konalo setkání Jezuitské konference Jižní Asie. Přítomní vyšší představení mezi sebou přivítali P. generála Artura Sosu SJ.


Tato setkání slouží ke sdílení plánů, podnětů i strategií a jsou příležitostí k rozvoji spolupráce mezi provinciemi a regiony.

Prvním bodem programu bylo setkání s Kanakem Manim Dixitem, který stál u počátku nepálského časopisu, který se věnuje himalájské politice a kultuře. Byla to pobídka k překonání úzkého zaměření na jednotlivé státy. Přítomní se na sebe měli dívat jako na obyvatele jižní Asie, nikoli jako na obyvatele Nepálu, Indie, Srí Lanky, Pákistánu nebo Bangladéše. Války, nerovnost a vytěsňování určitých skupin jsou totiž postaveny na myšlence výlučnosti některého národa. Právě ve dnech tohoto jednání pokračovaly v Dillí nepokoje, které jsou plodem takových postojů výlučnosti. Konference vydala prohlášení, které odsuzuje pokusy o rozdělení Indie.

Promluva otce generála intenzivně apelovala na potřebu konverze, aby se univerzální apoštolské preference staly skutečně posláním. Varoval přítomné před určitou spokojeností, že už pro tuto věc udělali dost. Na univerzální apoštolské preference je třeba pohlížet jako na čtyři základní aspekty všeho, co jezuité dělají. To má vést spíše k revizi identity a poslání, než k větší angažovanosti.

Byl zahájen nesnadný proces rozlišování, kdo by mohl být příštím předsedou Konference Jižní Asie. Mají v něm napomoci i společné exercicie, které budou součástí příštího setkání v Madurai. Povede je P. John Dardis SJ, jeden z asistentů otce generála.


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
26.3.2020 Zemětřesení v Záhřebu poškodilo baziliku Nejsvětějšího Srdce Páně
13.3.2020 Pomoc chu-pejské provincii v boji s nákazou
11.3.2020 Portugalští jezuité mají nové kulturní centrum v Lisabonu
2.3.2020 P. generál Arturo Sosa SJ hovořil ke studentům v Nepálu
26.2.2020 Spolupráce škol v Los AngelesNáš tip

Živá řeka evangelia 3.

Pavel Ambros

Celosvětová síť modlitby, kterou už tradičně sdílíme s papežem, nám připomíná, že srdcem poslání církve je modlitba. Můžeme dělat mnoho věcí, ale bez modlitby jsou mrtvé. Podněcujeme člověka, aby si přál hodnoty dne nahlížet duchovně: aby v nich poznal, jak Bůh sám originálně pracuje. To je vnitřní svoboda...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Vysvobození ze závislostí
Modleme se, aby všichni lidé trpící pod vlivem závislostí našli potřebnou pomoc i ty, kdo by je doprovázeli.
Národní úmysl Za ty, kteří podlehli závislosti na drogách, alkoholu, cigaretách, pornografii nebo internetu – ať pod ochranou bl. Mlady najdou cestu ke svobodě.
více »

Nejbližší akce

Přihlašování na Evropský Magis 2020


Jáhenské svěcení Jiřího Hebrona SJ


Pouť za nová povolání


více »

Nejbližší duchovní akce

Víkend pro seniory


Víkendová duchovní obnova


Duchovní cvičení Anamnéza


Duchovní obnova pro lektory a všechny zájemce o Boží slovo v praktickém životě


více »

Kalendárium

Výročí narození sv. Františka Xaverského

Volba prvního generála


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil