Články / Aktuality Dnes je 3. 8. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Otec generál na jednání Jezuitské konference Jižní Asie

Pátek, 20.3.2020
Káthmándú. Na konci února se v indickém Káthmándú konalo setkání Jezuitské konference Jižní Asie. Přítomní vyšší představení mezi sebou přivítali P. generála Artura Sosu SJ.


Tato setkání slouží ke sdílení plánů, podnětů i strategií a jsou příležitostí k rozvoji spolupráce mezi provinciemi a regiony.

Prvním bodem programu bylo setkání s Kanakem Manim Dixitem, který stál u počátku nepálského časopisu, který se věnuje himalájské politice a kultuře. Byla to pobídka k překonání úzkého zaměření na jednotlivé státy. Přítomní se na sebe měli dívat jako na obyvatele jižní Asie, nikoli jako na obyvatele Nepálu, Indie, Srí Lanky, Pákistánu nebo Bangladéše. Války, nerovnost a vytěsňování určitých skupin jsou totiž postaveny na myšlence výlučnosti některého národa. Právě ve dnech tohoto jednání pokračovaly v Dillí nepokoje, které jsou plodem takových postojů výlučnosti. Konference vydala prohlášení, které odsuzuje pokusy o rozdělení Indie.

Promluva otce generála intenzivně apelovala na potřebu konverze, aby se univerzální apoštolské preference staly skutečně posláním. Varoval přítomné před určitou spokojeností, že už pro tuto věc udělali dost. Na univerzální apoštolské preference je třeba pohlížet jako na čtyři základní aspekty všeho, co jezuité dělají. To má vést spíše k revizi identity a poslání, než k větší angažovanosti.

Byl zahájen nesnadný proces rozlišování, kdo by mohl být příštím předsedou Konference Jižní Asie. Mají v něm napomoci i společné exercicie, které budou součástí příštího setkání v Madurai. Povede je P. John Dardis SJ, jeden z asistentů otce generála.


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
23.7.2020 Dizertační práce P. Rigoberta Musengeho SJ
2.7.2020 Rekonstruované duchovní centrum ve Francii
26.6.2020 P. Lisbert D´Souza o své službě třem generálům Tovaryšstva Ježíšova
17.6.2020 Proběhlo jednání generální rady Tovaryšstva
1.6.2020 Jezuité pečují o nemocné spolubratryNáš tip

Na počátku nebyl koronavir, ale Bůh

Michal Altrichter

Text komentuje události duchovního života v kontextu koronaviru. Podstatná je Pánova vznešená přítomnost a hluboká zúčastněnost. Autor je přesvědčen, že žijeme v bezprostředním očekávání slavného Pánova příchodu a je nezbytné se na tuto událost připravovat…...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Svět moře
Modleme se za všechny, kteří pracují a žijí u moře: námořníky, rybáře a jejich rodiny.
Národní úmysl Za ochranu přírody, požehnanou úrodu a dostatek vody – ať se na přímluvu sv. Prokopa staráme o vše svěřené moudře a s vděčností vůči Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


Varhanní koncert


více »

Nejbližší duchovní akce

Exercicie pro zasvěcené panny


Duchovní cvičení pro pedagogy a katechety


Duchovní obnova


Duchovní obnova pro varhaníky a chrámové zpěváky


více »

Kalendárium

Obnovení řádu v roce 1814


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil