Články / Aktuality Dnes je 26. 9. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Virtuální modlitební setkání v Indii

Středa, 29.4.2020
Indie. Indie zahrnuje třicet šest států a svazových teritorií. Pouze Méghálaya jako jeden z nich má v čele ministra katolického vyznání, je jím Conrad K. Sangma. Jeho úkolem je dohlížet na celkový vývoj státu. Méghálaya je jedním ze sedmi států v severovýchodní Indii s největší koncentrací křesťanů v zemi.


Přes současný kontext, který je v Indii nepříznivý pro náboženské menšiny, Sangma netají svou katolickou víru. Je přítelem jezuitů, jejichž výchovné a společenské působení považuje za prospěšné. Patřil mezi čestné hosty při oslavě padesátého výročí vzniku kóhímského jezuitského regionu, která se konala v březnu v Umbiru.

Tento politik si uvědomil, že situace pandemie koronaviru neumožňuje katolíkům obvyklým způsobem slavit Velikonoce. Prostřednictvím sociálních médií tedy pozval lidi z celé země, aby se tímto způsobem připojili k modlitbě v Méghálayi na velikonoční neděli. Virtuální setkání bylo živě vysíláno nejen prostřednictvím sociálních médií, ale také na několika televizních stanicích v Indii. Před vlastním časem modlitby povzbudil Conrad Sangma posluchače myšlenkou na moc, kterou Velikonoce představují. Řekl: „Když bojujeme proti COVID-19, který ohrožuje lidské životy a narušuje světovou ekonomiku, čerpáme inspiraci ze života Ježíše Krista, jeho agónie na kříži a síly jeho vzkříšení, které je naším zdrojem naděje.“

Známí umělci prezentovali některé hymny a přední osobnosti z celé severovýchodní Indie odpověděly na výzvu Conrada Sangmy a povzbuzovaly lidi, aby se k setkání připojili. Ministr vyjádřil svou vděčnost všem zúčastněným a přesvědčení, že toto virtuální modlitební setkání bylo požehnáním pro všechny, protože se shromáždili lidé z různých částí světa, aby se modlili za národ a svět.

Conrad Sangma osobně kontaktoval jezuitskou kurii Kóhímě, aby požádal, aby tato jeho iniciativa vešla ve známost po celém světě, aby se tak ukázalo, že katolíci se nemusí obávat veřejně vyznávat svoji víru.


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
28.5.2020 Komunikační prostředky při hlásání evangelia
27.3.2020 Vzdělávací cyklus o Pentateuchu
6.2.2020 Kardinál Tagle a filipínští jezuité v médiích
14.6.2019 Ředitelé evropských jezuitských kulturních časopisů se setkali v Athénách
28.3.2019 Mladí jezuité začali s projektem Minutové homilieNáš tip

Čím dál větší Bůh

Brian O’Leary

Irský jezuita Brian O’Leary vychází z pestré zkušenosti dlouhodobě přednášejícího na různých institutech, ale rovněž ze zkušenosti exercitátora v několika světových centrech spirituality Ignáce z Loyoly. V textu nám ukazuje, jak pomáhá ignaciánská spiritualita odhalovat…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Úcta ke zdrojům planety
Modleme se, aby zdroje naší planety nebyly drancovány, ale sdíleny spravedlivě a ohleduplně.
Národní úmysl Za nezávislost veřejnoprávních médií – ať pod ochranou sv. Václava politici hájí pravdu, spravedlnost a dobro všech.
více »

Nejbližší akce

Studentský Velehrad


Velehrad si připomene tři důležitá výročí


více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


Liturgické exercicie pro kněze


Setkání seniorů


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova

Památka sv. Františka Borgiáše


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil