Články / Aktuality Dnes je 24. 9. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Mapování potřeb sociálních center v době pandemie

Pondělí, 18.5.2020
Řím. Sekretariát pro sociální spravedlnost a ekologii za pomoci odborných znalostí sítě Xaver vytvořil globální mapu, která ukazuje potřeby zapříčiněné pandemií a reakce na ně. Účel tohoto jednoduchého mapování byl trojí: Získat informace o současném stavu jezuitských děl v sociálním apoštolátu ve vztahu k potřebám a obtížím, které se vyskytly. Katalogizovat inovativní reakce, přijatá opatření a uskutečněné plány. Zjistit, jak se co nejlépe vypořádat s nouzovou situací a naplánovat postupy pro fázi zotavení. Tento průzkum zahrnoval i další jezuitská mezinárodní díla jako je Víra a radost (Fe y Alegría) a Jezuitská služba uprchlíkům.


Z 284 subjektů, které odpověděly na průzkum, bylo asi 128 sociálních center ze všech šesti jezuitských konferencí. Zbytek respondentů byl z mezinárodních sítí, jako je Jezuitská služba uprchlíkům, Víra a radost a dalších děl. Průzkum ukazuje, že těchto 128 sociálních center poskytuje služby o něco více než milionu lidí na celém světě, z nichž 52 % tvoří noví příjemci. Navzdory omezujícím pravidlům v mnoha zemích 94 % těchto sociálních center poskytuje v omezené míře svoje služby na dálku nebo funguje částečně. Reakce na mimořádnou situaci zahrnují zvyšování povědomí o současném stavu, humanitární služby, jako je poskytování přístřeší, zdravotní péče, potravinářských výrobků, komunikace a kontaktů, obhajování bezpečnosti migrantů a práva na stravu a přístřeší pro chudé a zranitelné osoby.

Nashromážděné informace by měly pomoci při společném hledání, jak vytvořit globální koordinaci pro společný strategický rámec a společné činnosti, a to jak nyní v bezprostřední reakci na mimořádné události, tak později během fáze obnovy. Vizuální shrnutí výsledků průzkumu zobrazíte kliknutím sem.

Sekretariát také vytvořil na své webové stránce novou sekci Covid-19 s cílem posílit globální komunikační strategie a sdílet v rámci Tovaryšstva Ježíšova novinky a úvahy, obavy a osvědčené postupy v této době pandemie.


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
3.9.2020 Padesát let sociálního apoštolátu ve Spojených státech amerických a Kanadě
25.8.2020 Budování nového farního kostela v Rize
24.8.2020 Za mého dětství...
20.8.2020 Financování bezdomovců a migrantů po pandemii
14.8.2020 Fungování sociálních služeb na východě Los AngelesNáš tip

Průvodce duchovním životem

Jean-Joseph Surin

I když se Jean-Joseph Surin SJ (1600–1665) vydání svého Průvodce duchovním životem už nedočkal, vycházel později a mnohokrát. Znalci dějin spirituality považují tohoto autora za předního mistra duchovního života, a další ho počítají mezi nejdůležitější francouzské mystiky…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Úcta ke zdrojům planety
Modleme se, aby zdroje naší planety nebyly drancovány, ale sdíleny spravedlivě a ohleduplně.
Národní úmysl Za nezávislost veřejnoprávních médií – ať pod ochranou sv. Václava politici hájí pravdu, spravedlnost a dobro všech.
více »

Nejbližší akce

Studentský Velehrad


Živě s Noe: S jezuity


Velehrad si připomene tři důležitá výročí


více »

Nejbližší duchovní akce

Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


Liturgické exercicie pro kněze


Setkání seniorů


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil