Články / Aktuality Dnes je 20. 1. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Distribuce potravin potřebným rodinám

Pátek, 19.6.2020
Porto. Několik náboženských institucí zorganizovalo sbírku potravin a hygienických potřeb pro rodiny v portugalském Portu, které se ocitly v tíživé materiální situaci.


Centrum svatého Ignáce z Loyoly s pastoračním centrem pro vysokoškoláky a skupinou Xaver v portugalském Portu uspořádalo od 18. do 29. května sbírku základních potřeb pro rodiny v obtížných situacích. Tato iniciativa začala diagnózou výrazného nárůstu potřeb různých vrstev populace na místech působení Tovaryšstva Ježíšova. Pro posílení výsledků této iniciativy byl o víkendu 23. až 24. května po celý den otevřený kostel Panny Marie Fatimské, který spravují jezuité, aby posloužil ke shromažďování přinesených darů.

Po dvou hodinách se při kostele střídali vždy dva dobrovolníci, kteří přinesené věci přijímali a připravovali k další distribuci. Připravené balíky dávali na sedadla v kostele, až byla všechna zaplněna. Bylo to více než pět set balíků.

Shromážděné zboží se distribuuje několika způsoby: v rámci projektu „Skrytá chudoba“, který již několik let sbírá jídlo pravidelně po nedělní mši svaté ve farním kostele; prostřednictvím potravinové banky a komunitního centra pro migranty.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
19.1.2021 Doprovázení migrantů v severní Africe
8.1.2021 Irská farnost ubytovala rodinu ze Sýrie
30.12.2020 Nabídka neapolského sociálního střediska
28.12.2020 Mezinárodní den migrantů
17.12.2020 Nový nepálský institut usiluje o lepší vzděláváníNáš tip

Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán

Michal Altrichter

Čím se zaobíráme, jsme-li spoutáváni slovem koronavir? Jak tento čas a své bytí nahlížíme duchovně? Je naše kulturní povědomí vnitřnější, nebo spíše závislé jen na vnějších možnostech? Nečekají některé knihy už příliš dlouho na jejich přečtení?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Lidské bratrství
Modleme se, ať je nám dána Pánem milost žít v plném bratrství s bratry a sestrami jiných náboženství, abychom zakusili vzájemnost modlitby a překonávali uzavřenost.
Národní úmysl Děkujeme za sdělovací prostředky a prosíme za odpovědné pracovníky, aby přinášeli pravdivé informace včetně dobrých zpráv.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Víkendová duchovní obnova


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil