Články / Aktuality Dnes je 12. 5. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Rekonstruované duchovní centrum ve Francii

Čtvrtek, 2.7.2020
Francie. Po osmnácti měsících důkladné rekonstrukce jezuitské duchovní centrum v Penboc'h 15. června znovu zahájilo provoz. Nachází se ve francouzském zálivu Morbihan a je připraveno pro mladé profesionály, rodiny, zranitelné lidi a všechny další hosty a exercitanty, kteří chtějí přes léto duchovně i tělesně načerpat ve spojení se spiritualitou svatého Ignáce.


Centrum se nachází v blízkosti Vannes a slouží jako jezuitské duchovní centrum pro západní Francii. V množství zeleně na březích zálivu Morbihan nabízí místo vyzývající k modlitbě a odpočinku. Každoročně přijímá asi čtyři tisíce lidí na exercicie a duchovní obnovy v ignaciánském duchu.

Jezuité si přáli vdechnout tomuto místu nový život rozsáhlou rekonstrukcí budov, aby tak vyvinuli apoštolský projekt otevřený situacím nestability, chudoby a zdravotního postižení, problémům spojeným se světem práce a rodinami. Ignaciánské duchovní aktivity nabízejí stravu pro vnitřní život, pomáhají při rozlišování a svobodném rozhodování. Na konci pobytu je také prostor k zamyšlení nad tím, jaká by měla být budoucnost.

Toto léto je připraveno několik setkání pro rodiny a mladé profesionály, jejichž součástí bude čas sdílení, relaxace a modlitby. Základním tématem bude encyklika Laudato si' s náměty na ekologickou a duchovní proměnu.

Penboc'h bude letním shromaždištěm ignaciánské rodiny s návrhy předloženými prostřednictvím sítě Magis, Společenství křesťanského života a dalších.

Projekt byl navržen s ohledem na dědictví a životní prostředí v této chráněné oblasti, která se nachází v srdci regionálního přírodního parku v zálivu Morbihan. Tato stavba také zapadá do logiky udržitelného rozvoje. Používá strategie výstavby upřednostňující nižší energetickou a je spojena s výsadbou deseti tisíc stromů na Madagaskaru.

Nový Penboc'h je místem současného umění, zejména co se týká nábytku a vitráží tří oratoří. Na fasádě střediska je socha svatého Ignáce, který drží knihu Duchovní cvičení.

Centrum má dva výtahy a čtyři místnosti přizpůsobené pro osoby se sníženou pohyblivostí. Byla vytvořena velká konferenční místnost s osmdesáti pěti místy, šest zasedacích místností, tři jídelny, tři oratoře, knihovna a čítárna s výhledem na moře. Projekt podpořilo více než tisíc dárců a některé nadace.


Zdroj: Jesuits in Europe.
Foto: Michael Jamoneau (Jesuits in Europe).

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
12.5.2021 Nová kniha otce generála Artura Sosy SJ
29.4.2021 Nová středoevropská provincie začíná
11.3.2021 Jezuitská provincie v Patně slaví sto let
1.3.2021 Nová středoevropská provincie má své logo
25.2.2021 Otec generál vyzývá k podpoře obyvatel MyanmaruNáš tip


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Za finanční svět
Modleme se, aby ti, kdo nesou odpovědnost za finance, spolu s vládami usměrňovali finanční oblast a chránili občany před nástrahami s nimi spojenými.
Národní úmysl Děkujeme za mariánská poutní místa a prosíme, aby na nich lidé skrze Pannu Marii snadno nacházeli cestu ke Kristu.
více »

Nejbližší akce

Zahájení Ignaciánského roku


Jarní setkání pro zájemce o jezuitský řád


Kněžské svěcení Petra Hrušky a Samuela Privary


Evropský Magis 2021


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova s P. Jiřím Pleskačem


Duchovní cvičení pro všechny


Duchovní cvičení pro seniory, vede P. Milan Palkovič


Duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Svátek sv. Jana Nepomuckého

Památka sv. Ondřeje Boboly


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil