Články / Aktuality Dnes je 9. 8. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Rekonstruované duchovní centrum ve Francii

Čtvrtek, 2.7.2020
Francie. Po osmnácti měsících důkladné rekonstrukce jezuitské duchovní centrum v Penboc'h 15. června znovu zahájilo provoz. Nachází se ve francouzském zálivu Morbihan a je připraveno pro mladé profesionály, rodiny, zranitelné lidi a všechny další hosty a exercitanty, kteří chtějí přes léto duchovně i tělesně načerpat ve spojení se spiritualitou svatého Ignáce.


Centrum se nachází v blízkosti Vannes a slouží jako jezuitské duchovní centrum pro západní Francii. V množství zeleně na březích zálivu Morbihan nabízí místo vyzývající k modlitbě a odpočinku. Každoročně přijímá asi čtyři tisíce lidí na exercicie a duchovní obnovy v ignaciánském duchu.

Jezuité si přáli vdechnout tomuto místu nový život rozsáhlou rekonstrukcí budov, aby tak vyvinuli apoštolský projekt otevřený situacím nestability, chudoby a zdravotního postižení, problémům spojeným se světem práce a rodinami. Ignaciánské duchovní aktivity nabízejí stravu pro vnitřní život, pomáhají při rozlišování a svobodném rozhodování. Na konci pobytu je také prostor k zamyšlení nad tím, jaká by měla být budoucnost.

Toto léto je připraveno několik setkání pro rodiny a mladé profesionály, jejichž součástí bude čas sdílení, relaxace a modlitby. Základním tématem bude encyklika Laudato si' s náměty na ekologickou a duchovní proměnu.

Penboc'h bude letním shromaždištěm ignaciánské rodiny s návrhy předloženými prostřednictvím sítě Magis, Společenství křesťanského života a dalších.

Projekt byl navržen s ohledem na dědictví a životní prostředí v této chráněné oblasti, která se nachází v srdci regionálního přírodního parku v zálivu Morbihan. Tato stavba také zapadá do logiky udržitelného rozvoje. Používá strategie výstavby upřednostňující nižší energetickou a je spojena s výsadbou deseti tisíc stromů na Madagaskaru.

Nový Penboc'h je místem současného umění, zejména co se týká nábytku a vitráží tří oratoří. Na fasádě střediska je socha svatého Ignáce, který drží knihu Duchovní cvičení.

Centrum má dva výtahy a čtyři místnosti přizpůsobené pro osoby se sníženou pohyblivostí. Byla vytvořena velká konferenční místnost s osmdesáti pěti místy, šest zasedacích místností, tři jídelny, tři oratoře, knihovna a čítárna s výhledem na moře. Projekt podpořilo více než tisíc dárců a některé nadace.


Zdroj: Jesuits in Europe.
Foto: Michael Jamoneau (Jesuits in Europe).

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
7.8.2020 Budovy bejrútských jezuitů jsou těžce poškozeny
5.8.2020 Návštěva papeže Františka na generální kurii Tovaryšstva
23.7.2020 Dizertační práce P. Rigoberta Musengeho SJ
26.6.2020 P. Lisbert D´Souza o své službě třem generálům Tovaryšstva Ježíšova
17.6.2020 Proběhlo jednání generální rady TovaryšstvaNáš tip

Průvodce duchovním životem

Jean-Joseph Surin

I když se Jean-Joseph Surin SJ (1600–1665) vydání svého Průvodce duchovním životem už nedočkal, vycházel později a mnohokrát. Znalci dějin spirituality považují tohoto autora za předního mistra duchovního života, a další ho počítají mezi nejdůležitější francouzské mystiky…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Svět moře
Modleme se za všechny, kteří pracují a žijí u moře: námořníky, rybáře a jejich rodiny.
Národní úmysl Za ochranu přírody, požehnanou úrodu a dostatek vody – ať se na přímluvu sv. Prokopa staráme o vše svěřené moudře a s vděčností vůči Bohu.
více »

Nejbližší akce

Výstava projektu "Telč a jezuité"


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova


Duchovní obnova pro varhaníky a chrámové zpěváky


Duchovní obnova pro mladé


Duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Xaver v Japonsku

První sliby na Montmartru


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil