Články / Aktuality Dnes je 2. 12. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

V rámci akce Den Brna bude odhalena socha P. Martina Středy SJ

Úterý, 11.8.2020
Brno. Ve dnech 14. až 16. srpna proběhne festival Den Brna. Na slavnost Nanebevzetí Panny Marie 15. srpna, která je titulární slavností jezuitského kostela, bude odhalena nová socha ctihodného Martina Středy v jeho blízkosti.


Mše svatá začne v 10 hodin, hlavním celebrantem bude biskup Vojtěch Cikrle. Tuto bohoslužbu můžete sledovat v přímém přenosu České televize 2. Po ní bude následovat požehnání nové sochy, která bude umístěna v blízkosti kostela.

Socha vznikla v rámci víceletého projektu magistrátu města Sochy pro Brno, kterým si město chce připomínat své důležité osobnosti. Autorem vítězného návrhu je Jan Šebánek. Bronzová socha byla zhotovena v Umělecké slévárně ve Veverských Knínicích.

Svojí určitou střídmostí tvoří protipól k dalším sochám, které již vznikly v rámci uvedeného projektu a jsou spíše nekonvenční. Výrazným prvkem je koule na podstavci, která odkazuje k třicetileté válce a obléhání Brna.

Na doplnění uvádíme, že ostatky ctihodného Martina Středy jsou uloženy v prostorách kostela. Od listopadu 2009 je v kostele nový zvon Martin Středa, který darovalo město a požehnal papež Benedikt XVI. při návštěvě města.


Zdroj: Den Brna. Církev.cz. VKH Brno.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
13.11.2020 Amazoňan z Trutnova
12.8.2020 Dokumentární pořad o reformách v církvi
19.3.2020 Irská poštovní známka s obrazem P. Michaela Kellyho SJ
11.11.2019 Kazatelé na jezuitských slavnostech v Telči
29.8.2019 Radio Proglas o jezuitech minulých i současnýchNáš tip

Čím dál větší Bůh

Brian O’Leary

Irský jezuita Brian O’Leary vychází z pestré zkušenosti dlouhodobě přednášejícího na různých institutech, ale rovněž ze zkušenosti exercitátora v několika světových centrech spirituality Ignáce z Loyoly. V textu nám ukazuje, jak pomáhá ignaciánská spiritualita odhalovat…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Život modlitby Národní úmysly Za nenarozené, nechtěné a zneužívané děti – ať na přímluvu sv. Ludmily každého přijímáme s vděčností a úctou k Bohu za dar života.
více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní cvičení pro všechny


Adventní duchovní cvičení pro všechny


Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice Svatohostýnské


Adventní duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Svátek sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil