Články / Aktuality Dnes je 21. 1. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Karnátacká provincie vytvořila kvíz o svatém Ignáci a Tovaryšstvu

Čtvrtek, 13.8.2020
Karnátaka. Jezuité karnátacké provincie připravili online kvíz pro dvě kategorie účastníků, který se týkal svatého Ignáce a rozvíjení jeho díla v Tovaryšstvu.


Patnáctiletý Abdul Rahima z Mangalúru o své účasti v kvízu napsal: „Vždycky jsem chtěl vědět o jiných náboženstvích a dnes se váš soutěžní kvíz stal příležitostí. Na obecné rovině jsem porozuměl a dověděl se fakta o jezuitech a křesťanech. Chtěl bych poděkovat všem členům organizace; díky tomuto kvízu můj smysl pro harmonii mezi náboženstvími vzrostl mnohem víc.“ Řeholní sestra z Pákistánu Uzma Siddique píše: „Děkuji vám za uspořádání soutěžního kvízu. Bylo opravdu zajímavé zúčastnit se a ověřit své znalosti a dozvědět se více o životě a poslání jezuitů po celém světě.“ Tato svědectví vypovídají o účelu a záměru zorganizovat tuto globální aktivitu jako přípravu na svátek svatého Ignáce z Loyoly.

Pandemie koronaviru všechny přiměla k používání online metod pro většinu aktivit. Fyzické distancování přimělo jezuity omezit oslavy svátků v jejich institucích a farnostech. Přemýšleli, jak se v této souvislosti podělit o ignaciánskou spiritualitu se studenty, zaměstnanci, spolupracovníky, rodiči, absolventy a příslušníky jiných náboženství. Nápad vznikl při večeři. "A co letos uspořádat nějakou online oslavu?" Další přidal: „A co online kvíz?“ Třetí návrh potvrdil a dodal, že by měl být otevřen po celém světě.

Provinciál karnátacké provincie P. Jerome Stanislaus D'Souza tuto myšlenku podpořil a osobně vedl koordinační tým, který animoval jeho socius P. Joseph D´Mello.

Byla připravena propagační brožura a sdílena prostřednictvím sociálních médií. Soutěž se odvíjela ve dvou kategoriích: jedna pro mladé od třinácti do osmnácti let, druhá pro všechny devatenáctileté a starší. Do čtyř dnů od zveřejnění se zaregistrovalo kolem 2 500 účastníků ze tří kontinentů celého světa. V kvízu byly otázky s možností výběru z několika variant odpovědí a další, které vyžadovaly pouze odpověď ano/ne. Zaměřovaly se na život svatého Ignáce, některá významná data, místa, události a díla, která jsou s ním spojená, známé jezuitské světce, díla Tovaryšstva, jmenovitě na hlavní příspěvky jezuitů v různých službách a oborech.

Dva dny před skutečným kvízem byl uspořádán zkušební kvíz. Ten dal účastníkům, kteří nebyli zcela zběhlí v používání tohoto komunikačního režimu, osobní zkušenost. Skutečný kvíz proběhl 27. července s velkým počtem účastníků, kteří se připojili online. Nakonec obdrželi hodnocení svých výsledků a e-certifikát jako projev uznání za účast. Vítězové obdrželi peněžní odměnu.


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

8

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
13.1.2021 Pětisté výročí narození svatého Petra Kanisia
30.12.2020 Svatý Josef – patron šťastné smrti a přímluvce v době pandemie
3.12.2020 Kanonizační proces otce Cruze pokročil
19.11.2020 Nový relikviář svatého Petra Kanisia
18.8.2020 Socha ctihodného P. Martina Středy SJ už stojí na svém místěNáš tip

Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán

Michal Altrichter

Čím se zaobíráme, jsme-li spoutáváni slovem koronavir? Jak tento čas a své bytí nahlížíme duchovně? Je naše kulturní povědomí vnitřnější, nebo spíše závislé jen na vnějších možnostech? Nečekají některé knihy už příliš dlouho na jejich přečtení?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Lidské bratrství
Modleme se, ať je nám dána Pánem milost žít v plném bratrství s bratry a sestrami jiných náboženství, abychom zakusili vzájemnost modlitby a překonávali uzavřenost.
Národní úmysl Děkujeme za sdělovací prostředky a prosíme za odpovědné pracovníky, aby přinášeli pravdivé informace včetně dobrých zpráv.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Víkendová duchovní obnova


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil