Články / Aktuality Dnes je 23. 9. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Nová středoevropská provincie

Čtvrtek, 10.9.2020
Rakousko. Na slavnost svatého Ignáce oznámil generální představený Tovaryšstva Ježíšova P. Arturo Sosa nové jmenování P. Bernharda Bürglera, který je v současné době provinciálem rakouské provincie. Od 27. dubna 2021 bude provinciálem nové středoevropské provincie, která bude zahrnovat území dosavadních čtyř provincií: rakouské, německé, litevské a švýcarské. Vytvoření této nové správní jednotky je výsledkem několikaleté přípravy. P. Bürgler považuje tento krok za nezbytný, aby jezuité dále mohli ve svých institucích a dílech rozvíjet službu, která odpovídá potřebám naší doby a omezeným zdrojům. V tomto smyslu považuje nadnárodní spolupráci za zdroj dalších možností.


Ve svém dopise budoucímu provinciálovi a jezuitům v tomto regionu P. Sosa zdůrazňuje, že poslání Tovaryšstva Ježíšova bylo od počátku univerzální a překračovalo zeměpisné a jazykové hranice. „Struktura řádu,“ píše P. Sosa, „má usnadnit jeho poslání.“ Vyjadřuje naději, že nová provincie bude schopna žít v duchu univerzálních apoštolských preferencí, a přeje provinciálovi elán a sílu, ale také víru a vyrovnanost.

P. Bernhard Bürgler je odborníkem v oblasti spirituality, duchovních cvičení, meditací a psychoanalýzy. Tento šedesátiletý jezuita se narodil v rakouském Lienzu. Po střední škole studoval teologii v Innsbrucku. Po ukončení studií pracoval v německém exercičním centru Haus Gries, které provozují jezuité. Po dalších letech, kdy vyučoval náboženství v Rakousku, vstoupil P. Bürgler roku 1991 do Tovaryšstva Ježíšova. Po noviciátu získal doktorát z teologie a absolvoval výcvik psychoterapeuta. V Tovaryšstvu působil jako spirituál v mezinárodním kolegiu svatého Petra Kanisia v Innsbrucku, jako ředitel exercičního domu Haus Gries ve Wilhelmsthalu, oblastní ředitel pro spiritualitu a duchovní cvičení ve vídeňském domě kardinála Königa. V roce 2014 se stal provinciálem rakouské provincie.

Nová středoevropská provincie bude zahrnovat přibližně čtyři sta čtyřicet jezuitů, kteří jsou zapojeni v třiceti šesti lokalitách a dílech ve čtyřech výše zmíněných zemích, ale také v Lotyšsku a Švédsku.


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
23.9.2020 Myšlenky z poselství P. generála haitským jezuitům
11.9.2020 Spolupráce Tovaryšstva Ježíšova a Společenství křesťanského života
7.9.2020 Ignaciánský rok má své logo a webové stránky
27.8.2020 Rozhovor s dosavadním a novým provinciálem slovinské provincie
10.8.2020 Počátek nové východní provincie Spojených států americkýchNáš tip

Průvodce duchovním životem

Jean-Joseph Surin

I když se Jean-Joseph Surin SJ (1600–1665) vydání svého Průvodce duchovním životem už nedočkal, vycházel později a mnohokrát. Znalci dějin spirituality považují tohoto autora za předního mistra duchovního života, a další ho počítají mezi nejdůležitější francouzské mystiky…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Úcta ke zdrojům planety
Modleme se, aby zdroje naší planety nebyly drancovány, ale sdíleny spravedlivě a ohleduplně.
Národní úmysl Za nezávislost veřejnoprávních médií – ať pod ochranou sv. Václava politici hájí pravdu, spravedlnost a dobro všech.
více »

Nejbližší akce

Studentský Velehrad


Živě s Noe: S jezuity


Velehrad si připomene tři důležitá výročí


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro seniory


Kněžské exercicie


Kněžské exercicie


Liturgické exercicie pro kněze


více »

Kalendárium

Schválení Tovaryšstva Ježíšova


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil