Články / Aktuality Dnes je 2. 12. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Vláda odmítla propustit P. Stana Swamyho SJ

Pátek, 30.10.2020
Indie. Jezuita P. Stan Swamy, který je známý svojí angažovaností pro nejchudší vrstvy obyvatel ve východoindickém státu Džhárkhandu, byl zatčen 8. října na základě vykonstruovaného obvinění ze spolupráce s maoistickými extremisty. Navzdory rozsáhlé vlně protestů místní církve zůstává ve vězení. Nyní je zadržován ve vězeňské nemocnici v Bombaji.


Jezuité v Indii, dalších zemích i na mezinárodní úrovni požadují propuštění P. Swamyho. Byly uspořádány četné demonstrace jako vyjádření solidarity, rovněž na generální kurii Tovaryšstva v Římě. Tento požadavek hojně vyjádřil indický tisk, vzdělávací instituce informovaly svoje studenty. Vicekancléř univerzity svatého Františka Xaverského v Kalkatě vedl mezináboženský protestní pochod. Tisíce křesťanů, v čele s arcibiskupem Ranchim, Felixem Toppem, dalšími biskupy, kněžími a řeholnicemi, vytvořily pětikilometrový řetěz solidarity na obranu vězněného. Také představitelé opozičních stran spatřují v obviněních vznesených proti otci Swamymu manipulaci. V jeho věci intervenovala Vysoká komisařka Organizace spojených národů pro lidská práva Michelle Bachelet, která ve svém prohlášení žádá od indické vlády ochranu práv aktivistů stojících na straně utlačovaných.

Vláda Nového Dillí se vůči těmto požadavkům ohradila demokracií založenou na zákoně, která garantuje nezávislost soudnictví.


Zdroj: RaVat. Jezuitská generální kurie.
Foto: Standwithstan.jcsaweb.org.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
23.11.2020 Maďarští jezuité v romských oblastech
18.11.2020 Jezuitská služba uprchlíkům si připomíná čtyřicet let trvání
11.11.2020 Chorvatská mládež v projektu „72 hodin bez kompromisu“
26.10.2020 Pomoc uprchlíkům v době pandemie
20.10.2020 Jezuitské školyNáš tip

Čím dál větší Bůh

Brian O’Leary

Irský jezuita Brian O’Leary vychází z pestré zkušenosti dlouhodobě přednášejícího na různých institutech, ale rovněž ze zkušenosti exercitátora v několika světových centrech spirituality Ignáce z Loyoly. V textu nám ukazuje, jak pomáhá ignaciánská spiritualita odhalovat…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Život modlitby Národní úmysly Za nenarozené, nechtěné a zneužívané děti – ať na přímluvu sv. Ludmily každého přijímáme s vděčností a úctou k Bohu za dar života.
více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní cvičení pro všechny


Adventní duchovní cvičení pro všechny


Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice Svatohostýnské


Adventní duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Svátek sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil