Články / Aktuality Dnes je 2. 12. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Setkání provinciálů jihoasijské konference

Pondělí, 16.11.2020
Jižní Asie. Na konci října se provinciálové jihoasijské konference z důvodu trvající pandemie poprvé setkali online.


Setkání začalo 26. října ráno obvyklým přátelským přivítáním. Následovaly organizační pokyny, úvodní modlitba a pak vlastní práce. Nový prezident konference P. Stanislaus D’Souza podal zprávu o činnosti od posledního setkání konference, které se konalo v nepálském Káthmándú. Zbytek dopoledne se zabýval mapováním společných děl, jejich personálním obsazením a důsledky pro apoštolské plánování konference.

Na programu bylo online propojení s P. generálem z Říma. Hovořil o podpoře povolání a k tomu potřebných činnostech, na což mohli účastníci krátce reagovat. Byla zmíněna vzájemná výpomoc ve formaci zájemců a mladých členů řádu.

Dopolední zasedání druhého dne bylo věnováno diskuzi o důsledcích nové vzdělávací politiky Indie a spolupráci jihoasijské konference s Jezuitskou službou uprchlíkům v Afghánistánu. Druhá polovina dne spočívala v diskuzích podle oblastí, a to zejména o personálním obsazení společných děl, o bratrském setkání v Římě v rámci Ignaciánského roku a záležitostech vyplývajících z ranních diskuzí.

Třetí den se hovořilo v malých skupinách o tématu, které přednesl otec generál. Dalším tématem byl průběh Ignaciánského roku a úkoly, které přináší pandemie koronaviru. Probíraly se obavy plynoucí z migrace. Velmi užitečné bylo propojení tematických diskuzních skupin.

Zasedání ráno čtvrtého dne bylo shrnutím rozhovorů v malých skupinách za uplynulé tři dny. Večer se účastníci rozloučili s P. Georgem Patterym, který končí v úloze prezidenta konference. Nový prezident uzavřel poděkováním a nadějí, že příští setkání na konci února 2021 se bude moci konat osobní formou.


Zdroj/Foto: Světové Tovaryšstvo.

8

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
26.11.2020 Vliv pandemie na mezináboženský dialog
20.11.2020 Tovaryšstvo Ježíšovo v Latinské Americe nově přistupuje ke vzdělávání
13.10.2020 Myšlenky z homilie otce generála na svátek svatého Františka Borgiáše
23.9.2020 Myšlenky z poselství P. generála haitským jezuitům
11.9.2020 Spolupráce Tovaryšstva Ježíšova a Společenství křesťanského životaNáš tip

Čím dál větší Bůh

Brian O’Leary

Irský jezuita Brian O’Leary vychází z pestré zkušenosti dlouhodobě přednášejícího na různých institutech, ale rovněž ze zkušenosti exercitátora v několika světových centrech spirituality Ignáce z Loyoly. V textu nám ukazuje, jak pomáhá ignaciánská spiritualita odhalovat…..
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Život modlitby Národní úmysly Za nenarozené, nechtěné a zneužívané děti – ať na přímluvu sv. Ludmily každého přijímáme s vděčností a úctou k Bohu za dar života.
více »

Nejbližší duchovní akce

Adventní duchovní cvičení pro všechny


Adventní duchovní cvičení pro všechny


Duchovní obnova pro hasiče a členy Matice Svatohostýnské


Adventní duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Svátek sv. Františka Xaverského


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil