Články / Aktuality Dnes je 17. 1. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Nový příspěvek k formaci Živých kamenů

Čtvrtek, 10.12.2020
Živé kameny představují mezinárodní jezuitský projekt, jehož cílem je šíření evangelia prostřednictvím památek křesťanského umění. Mezinárodní setkání koordinátorů Živých kamenů vedlo k vytvoření řady podcastů, které mají přispět k duchovní a kulturní formaci k hlubší víře.


Série podcastů je přístupná každému a skupiny Živých kamenů ji budou využívat k biblické, teologické a umělecké formaci. První dvě části s názvy „Co je to Bible?“ a „Je Bible pravdivá?“ již jsou k dispozici.

Další díly budou vydávány dvakrát týdně a budou zahrnovat formační témata z historie, teologie i umění. V každé části, která trvá asi dvacet minut, se odborník na danou oblast v rozhovoru s chlapcem dotýká některých klíčových prvků a doporučuje bibliografii potřebnou pro další studium. Každá skupina Živých kamenů bude moci použít tento materiál pro společné i osobní studium a interpretovat jeho duchovní poselství návštěvníkům kostela, kde vykonává svou službu.

Série podcastů byla vytvořena během posledních dvou mezinárodních setkání koordinátorů Živých kamenů, zejména během setkání letos na podzim, které se konalo 30. října až 1. listopadu. Této schůzky se zúčastnili koordinátoři třiceti šesti skupin pocházejících z Evropy, Spojených států a Mexika. Jejich cílem bylo vybudovat cestu duchovní a kulturní formace, která by vedla k prohloubení víry.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Italy / Malta.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
14.1.2021 Stálá expozice v rámci projektu Telč a jezuité
12.1.2021 Historický knižní fond v Palermu
4.1.2021 Odborné studie v rámci projektu Telč a jezuité
25.11.2020 Virtuální výstava „Telč a jezuité“
8.10.2020 Je poezie pro jezuity nebezpečná?Náš tip

Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán

Michal Altrichter

Čím se zaobíráme, jsme-li spoutáváni slovem koronavir? Jak tento čas a své bytí nahlížíme duchovně? Je naše kulturní povědomí vnitřnější, nebo spíše závislé jen na vnějších možnostech? Nečekají některé knihy už příliš dlouho na jejich přečtení?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Lidské bratrství
Modleme se, ať je nám dána Pánem milost žít v plném bratrství s bratry a sestrami jiných náboženství, abychom zakusili vzájemnost modlitby a překonávali uzavřenost.
Národní úmysl Děkujeme za sdělovací prostředky a prosíme za odpovědné pracovníky, aby přinášeli pravdivé informace včetně dobrých zpráv.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Víkendová duchovní obnova


více »

Kalendárium

Památka jezuitských mučedníků


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil