Články / Aktuality Dnes je 17. 1. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Literární soutěž o imigraci

Úterý, 15.12.2020
Itálie. Nedávno proběhl čtrnáctý ročník literární soutěže pro střední školy, kterou pořádá římské Centro Astalli jako pobočka Jezuitské služby uprchlíkům.


„Láska je základem mého života, moje země lásku odsoudila. To byla věta, která se mi neustále ozývala v hlavě. Opakoval jsem ji jako modlitbu, zatímco loď, na které jsem se ocitl, se rychle přibližovala ke světu, který byl pro mě zcela nový, doprovázen šploucháním vln v tichu noci a těmi, kteří poháněni nadějí podnikli stejnou cestu do neznáma.“

Tak zní úvodní věta „Příběhu Bachiira“, jednoho z vítězných příběhů čtrnáctého ročníku soutěže „Psaní nejde do vyhnanství“, kterou pořádá Centro Astalli ve spolupráci s mediálním partnerem Rai Cultura. Tato aktivita je věnována kultuře, knihám, vzdělávání a škole jako prostředku inkluzivní společnosti, která je otevřená rozmanitosti. Zúčastnily se tisíce studentů středních škol z patnácti italských měst.

Protože bylo třeba dodržet pandemická opatření, konala se akce online 29. října. Byla to příležitost ocenit vítězné studenty čtrnáctého ročníku literární soutěže „Psaní nejde do vyhnanství“ pro studenty středních škol a šestého ročníku „Píšeme barevně“ rovněž pro střední školy. Více než dvě stě studentů zaslalo v posledních měsících své příběhy, aby se zúčastnili dvou literárních soutěží pořádaných Centrem Astalli v rámci vzdělávacích projektů, které jsou součástí evropského programu „Změna“ a jsou zaměřeny na uprchlíky a mezináboženský dialog. Jejich prostřednictvím se každoročně schází dvacet pět tisíc studentů, kteří jsou uprchlíky nebo členy jiných náboženství, z více než sta italských institucí.

Odborná porota složená ze spisovatelů, novinářů a zástupců mezinárodních organizací ocenila vítěze taškami plnými knih. Akce byla také příležitostí seznámit se s dalšími evropskými programy, zaměřenými na osvětu a studentské iniciativy s cílem vytvořit spravedlivější společnost, která je otevřenější a přívětivější.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Italy.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
8.1.2021 Irská farnost ubytovala rodinu ze Sýrie
30.12.2020 Nabídka neapolského sociálního střediska
28.12.2020 Mezinárodní den migrantů
17.12.2020 Nový nepálský institut usiluje o lepší vzdělávání
14.12.2020 P. Xavier Jeyaraj SJ o lidských právechNáš tip

Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán

Michal Altrichter

Čím se zaobíráme, jsme-li spoutáváni slovem koronavir? Jak tento čas a své bytí nahlížíme duchovně? Je naše kulturní povědomí vnitřnější, nebo spíše závislé jen na vnějších možnostech? Nečekají některé knihy už příliš dlouho na jejich přečtení?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Lidské bratrství
Modleme se, ať je nám dána Pánem milost žít v plném bratrství s bratry a sestrami jiných náboženství, abychom zakusili vzájemnost modlitby a překonávali uzavřenost.
Národní úmysl Děkujeme za sdělovací prostředky a prosíme za odpovědné pracovníky, aby přinášeli pravdivé informace včetně dobrých zpráv.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Víkendová duchovní obnova


více »

Kalendárium

Památka jezuitských mučedníků


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil