Články / Aktuality Dnes je 17. 1. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Nabídka neapolského sociálního střediska

Středa, 30.12.2020
Neapol. Sociální středisko „La Roccia“ funguje při Centru Alberta Hurtada a je podporováno jezuity z neapolské čtvrti Scampia. Během adventu nabízelo balíčky předmětů, které byly vyrobeny v papírenských, knihařských a krejčovských dílnách střediska. Jednalo se o diáře v různých velikostech a barvách, látkové nákupní tašky, roušky, trička, látkové vánoční dekorace, klíčenky a mnoho dalšího. Vše pod značkou „fatto@scampia“.


Středisko založil P. Fabrizio Valletti v roce 2005. Je rozděleno na tři oblasti: dobrovolné sdružení „A.Qua.S“, které pracuje na prevenci strádání, podporuje vzdělávání a kulturní růst nejchudší skupiny obyvatel v okolí, organizuje mimoškolní aktivity, pomoc rodinám, hudební dílny, knihovnu, literární kavárnu, filmové fórum atd. Školicí centrum „IPAM“ usiluje o integraci do světa práce u těch, kteří předčasně ukončili školní docházku. Družstvo „La Roccia“ vyvinulo značku „fatto@scampia“ a poskytuje práci deseti zaměstnancům a učňovskou přípravu na odborné kurzy. Mezi cíle střediska patří rozvoj autonomie a udržitelnosti obchodního projektu družstva.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Italy.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
8.1.2021 Irská farnost ubytovala rodinu ze Sýrie
28.12.2020 Mezinárodní den migrantů
17.12.2020 Nový nepálský institut usiluje o lepší vzdělávání
15.12.2020 Literární soutěž o imigraci
14.12.2020 P. Xavier Jeyaraj SJ o lidských právechNáš tip

Hlubiny Božího Srdce jsou otevřeny dokořán

Michal Altrichter

Čím se zaobíráme, jsme-li spoutáváni slovem koronavir? Jak tento čas a své bytí nahlížíme duchovně? Je naše kulturní povědomí vnitřnější, nebo spíše závislé jen na vnějších možnostech? Nečekají některé knihy už příliš dlouho na jejich přečtení?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Lidské bratrství
Modleme se, ať je nám dána Pánem milost žít v plném bratrství s bratry a sestrami jiných náboženství, abychom zakusili vzájemnost modlitby a překonávali uzavřenost.
Národní úmysl Děkujeme za sdělovací prostředky a prosíme za odpovědné pracovníky, aby přinášeli pravdivé informace včetně dobrých zpráv.
více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova pro všechny, kteří přijali svátosti církve v dospělosti


Duchovní cvičení pro všechny


Kněžské exercicie


Víkendová duchovní obnova


více »

Kalendárium

Památka jezuitských mučedníků


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil