Články / Aktuality Dnes je 27. 2. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Jezuité v turecké Ankaře

Středa, 10.2.2021
Ankara. P. Alexis Doucet SJ má na starosti turecky mluvící křesťanské komunity v Ankaře. Navzdory pandemii koronaviru, která silně ovlivnila náboženskou praxi mnoha křesťanů v regionu, stále přijímá dostatek lidí, kteří mají zájem o křesťanské hodnoty, a věnuje se odpovědím na zprávy, které dostává prostřednictvím sociálních sítí.


Během posledních osmi měsíců přestali chodit do kostela starší osoby a lidé křehkého zdraví, přicházeli jen mladí a ti, jejichž zájem byl nejsilnější. Mše svaté pro veřejnost byly na jaře přerušeny. Od té doby se opět obnovily, stejně jako formace katechumenů, k čemuž částečně přispívá Skype nebo Zoom. Kněz vzpomíná, že v září měl dva pohřby spojené s Covidem, které se konaly přímo na hřbitově bez obvyklé asistence dalších osob; bylo to obzvlášť smutné a odráželo to obecnou situaci ve světě.

Otec Doucet se hodně věnuje psaní, především pro Miras, což je turecký křesťanský časopis. Tovaryšstvo časopis finančně podporuje, a to díky těm, kteří jezuity sponzorují. P. Doucet píše články na různá témata: štěstí, uzdravení, pronásledování, modlitba, duchovní boj, Vánoce a další. Objevuje radosti i trápení práce s Turky, ale také s protestanty. V současné době dokončuje přepracování knihy Toma Michela „Úvod do křesťanství“ do turečtiny. Připravuje také v turečtině útlou knihu o křesťanské mystice. Je aktivní na internetu, kde nabízí křesťanské texty v turečtině.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Turkey.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
23.2.2021 Světový den sociální spravedlnosti
18.2.2021 Péče o migranty v Bejrútu
5.2.2021 Následky nedávného zemětřesení v Chorvatsku
28.1.2021 Vzdělávání v jezuitských školách v době pandemie
22.1.2021 Jezuité na Haiti usilují o spravedlnostNáš tip

Ignác hledá něco víc

komiks

V jubilejním jezuitském roce zaměřujeme svůj pohled na Ignáce, zakladatele jezuitů. Charakterizuje ho touha vytvářet v životě smysluplné věci – i přes všechny nezodpovězené otázky, pochybnosti a krize – a přitom všem zůstávat v rozhovoru…
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Násilí na ženách
Modleme se za ženy, které se staly oběťmi násilí, aby je společnost chránila, brala vážně jejich utrpení a byla ochotna je vyslechnout.
Národní úmysl Děkujeme za dobré zdravotnictví v naší zemi a prosíme za všechny, kdo pečují o potřebné, aby v nich viděli obraz Boží a svou službu jim prokazovali s úctou a láskou.
více »

Nejbližší akce

Záznam z jáhenského svěcení Samuela Privary SJ


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní obnova s P. Jiřím Pleskačem


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


ONLINE duchovní cvičení "v běžném životě"


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil