Články / Aktuality Dnes je 26. 3. 2019  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Další ročník rytířských táborů se úspěšně rozběhl

Pátek, 12.7.2013
Budkovice. Celkem šest turnusů rytířských táborů proběhne letos od 29. června do 20. srpna v Budkovicích nedaleko Brna. Přestože se čeští jezuité rozhodli pro velký zájem zvýšit oproti minulým ročníkům počet táborů, podařilo se je zaplnit zájemci z celé republiky.


Organizátoři však upozorňují na to, že v době od 13. května do 31. října 2013 je z důvodu rekonstrukce uzavřena silnice II/152 z Ivančic do Polánky. Objížďka je možná z Ivančic přes Řeznovice a Polánku. Cestu je možné si zkrátit odbočením na konci Ivančic–Alexovic na upravenou polní cestu vedoucí přímo do Budkovic.

Mladí účastníci se i tento rok vydají do středověku a prožijí dobu rytířských ctností, chrabrých činů ve službě krále a k Boží chvále. "Vrátí se tak do časů, kdy slavní rytíři křížili své meče na bitevních polích, v lesích při chytání lapků, nebo na kolbištích pro čest dámy svého srdce," dodávají pořadatelé.

Dobové stany a kostýmy, meče, přilby, zbroje i historické vybavení tábora, to vše má jen umocnit dojem z tohoto výletu do snů a fantazie. Chybět nebude ani celotáborová hra se středověkou tématikou. Ani o další hry a překvapení není nikdy nouze.

Turnusy jsou dvojího druhu. Jedny jsou určeny pro "panoše", kteří se teprve chtějí stát rytíři. Druhé pro "veterány". Ti už musí mít za sebou minimálně jeden tábor a pasování na rytíře, kterým se ostatně člověk může stát jen jednou.

Na táborech pro nováčky je pro účastníky připravena nejstarší celotáborová hra. Jejím hlavním cílem je projít úspěšně zkouškou, aby se člověk mohl stát rytířem. Ta je zaměřená jak na vědomosti z oblasti bohovědy, heraldiky, historie či ranhojičství, tak také na různé dovednosti jako je bojové umění nebo orientace v terénu. Budoucí rytíři musí prokázat i ctnosti statečnosti a vytrvalosti.

Celkem devět zkoušek je možné absolvovat na první, druhý nebo třetí stupeň. Nejvyššího stupně ovšem není tak snadné dosáhnout a tak na "Rytíře ochránce Božího hrobu" mohou být pasováni jen ti nejlepší. I veteráni si přijdou na své a už nyní se mohou těšit na pestrý program.


Více informací www.jesuit.cz/tabory

(red)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
6.8.2018 Čeští novicové se zúčastnili rytířského tábora v Budkovicích
24.8.2011 Skončily letošní rytířské tábory
24.8.2010 U Brna se opět konaly středověké tábory
4.12.2007 Pracovní setkání českého a slovenského provinciála
27.8.2007 Jak se stát jezuitou pro dnešní Evropu?Novinka z Refugia

Od zpovědi ke svátosti smíření

Kajícnost – cesta k Božímu milosrdenství a usmíření v době papeže Františka

Pavel Ambros

Křest nám dává nový život, nebere však svobodu. Svoboda člověka je křehká i pro křesťana. Stále v něm bojuje starý člověk. Nepřítel chce v člověku zabít Boží život. Postupuje u každého svými zbraněmi. Kristus dal církvi nejen křesta, který obmývá a očišťuje člověka, ale také slzy lítosti, které ve svátosti pokání dostávají sílu křestní vody. Čtenáři se v knize dostává spolu s poučením i povzbuzení, jak se na zpověď nejlépe připravit, co všechno obsahuje, jaký má smysl lidská námaha boje se zlem a jak se vyvarovat možných omylů. Je určena zpovědníkům i kajícníkům…
více »Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl: Za uznání práv křesťanských společenství
Za křesťanská společenství, zejména ta, která jsou vystavena pronásledování, aby zakoušela Kristovu blízkost a jejich práva byla uznána.
Národní úmysl: Ať dokážeme milovat bližního po vzoru lásky Boží, která je ochotna obětovat se až do krajnosti.
více »

Nejbližší akce

Výstava akademického malíře Jana Jemelky


více »

Nejbližší duchovní akce

Postní duchovní obnova pro seniory


Postní duchovní obnova


Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil