Články / Aktuality Dnes je 18. 2. 2020  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy

Zasílání novinek
Aktuality

         A     A     A

Miloš Bok předvede své Snové koledy

Sobota, 8.1.2011
Praha. Během latinské bohoslužby v pražském jezuitském kostele zasvěceném svatému Ignáci z Loyoly zazní Snové koledy Miloše Boka. Účinkovat budou smíšené sbory z východních Čech a Čeští symfoničtí sólisté pod dirigentskou taktovkou samého hudebního skladatele, který o sobě v poslední době dal vědět díky hudbě pro filmy režiséra Jiřího Stracha. Dirigent, klavírista, sbormistr, varhaník a skladatel Miloš Bok také v současné době působí jako pedagog v děčínské škole Nativity.


Bok nedávno vydal další CD s vlastní chrámovou hudbou. Nechybí ani větší celek z oratoria Svatá Zdislava. Chrámové skladby pražského rodáka je možné kvůli jejich interpretační náročnosti slyšet přímo při liturgii jen málokdy. K vykonání jeho monumentální hudby je totiž zapotřebí velkého počtu instrumentalistů a sboristů.

Kvůli Snovým koledám se v neděli 9. ledna do Prahy sjede na 160 účinkujících. Jde o svéráznou tečku za letošním vánočním programem Miloše Boka, který předtím mimo jiné několikrát vykonal slavnou Rybovu mši.

Snové koledy volně navážou na skladatelův předchozí cyklus Symfonické koledy. V nich vytvářejí melodie tradičních vánočních koled jen východisko k vlastní tvůrčí invenci a hravosti. Zároveň při svých opulentních kompozicích skladatel neodhlíží od sakrálního prostoru a obléká svou hudbu do liturgického hávu, který jasně svědčí o jeho duchovním založení.


Foto a více informací www.milosbok.com

(jar)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
13.12.2019 Pozvánka na adventní koncerty
18.10.2019 Koncerty na Velehradě a v Praze
28.6.2019 Hudba plní roli stavitele mostů
26.6.2019 Moravská a slovenská poutní místa se spojí k poctě svatých Cyrila a Metoděje
15.4.2019 Velikonoční festival duchovní hudby se rozezní i v jezuitském kosteleNáš tip

Vychází z výsosti

Michal Altrichter

Text odkrývá témata duchovního života s pohledem na církev třicet let po „Anežce“. Můžeme se vyjadřovat protievropsky, pokud jsme na delší dobu ani nepřekročili hranice vlastní země? Žije Pán tím, co je nám vlastní? A jak poznat, že k nám hovoří? Slyší papež jeho hlas? Jak v sobě objevit tvořivost ticha?...
více »


Úmysly Apoštolátu modlitby

Všeobecný úmysl Naslouchat volání uprchlíků
Modleme se, abychom slyšeli a brali vážně naléhavé volání migrantů, našich sester a bratří, kteří upadli do rukou bezohledných převaděčů.
Národní úmysl Za lékaře a zdravotníky – ať na přímluvu sv. Anežky ani v nejsložitějších situacích nepodléhají pokušení rozhodovat o životě a smrti.
více »

Nejbližší akce

Výstava o kardinálu Špidlíkovi


Duchovní den v Boskovicích


Přihlašování na Evropský Magis 2020


Studentský Velehrad


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro kostelníky a akolyty


Duchovní cvičení pro zaměstnance Charity


Víkendová duchovní obnova pro všechny, kteří pečují o kostel


Ignaciánská duchovní cvičení


více »

JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil