Irská poštovní známka s obrazem P. Michaela Kellyho SJ

19.3.2020 

Irsko. Irská pošta vydala na konci února poštovní známku s obrazem jezuity P. Michaela Kellyho. Je to uznání šedesáti pěti let jeho služby v Zambii, při které se prostřednictvím vzdělávání a péčí o nemocné AIDS zapsal do srdcí lidí.


Irská pošta vydává při příležitosti svátku svatého Patrika sérii známek „Irové v zahraničí“, která vyzdvihuje významné irské emigranty. P. Michael Kelly je na známce spolu s uznávanou autorkou Ednou O´Brien a humanitární pracovnicí Mary Elmes, která je známá zvláště záchranou dvou set židovských dětí ve Francii během holocaustu.

"Prostřednictvím svého obrazu na poštovní známce budu příští rok hledět na nejrůznější místa v tomto našem krásném světě a sdílet život tolika lidí v soukromí jejich domovů a osobních okamžiků. A myslím si, že by bylo úžasné, kdybych mohl způsobit, aby můj papírový obraz slyšel, co lidé říkají, a vyjádřit jim svou podporu v jejich zkouškách a obtížích, povzbuzovat je, pozvedat jejich ducha a sdílet dobrou zprávu od Pána se všemi, kdo nalepí tento obrázek na obálku nebo jej uvidí na dopisech, které obdrží.“ Tak píše P. Kelly (narozen 1929), irský jezuitský misionář, který pracoval v boji proti AIDS v Zambii a subsaharské Africe.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2020 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.