Jezuitské školy v Andalusii reagují na nouzovou situaci

30.6.2020 

Španělsko. Nadace SAFA, která seskupuje dvacet šest jezuitských škol v Andalusii, se v rámci svých možností snaží pomáhat studentům, rodinám i občanské společnosti tváří v tvář zdravotní krizi a potížím vyplývajícím ze stavu obav a omezené možnosti pohybu.


Mezi rozvinutými aktivitami vynikají poradenské a pomocné služby, které školy poskytují ve spolupráci s jinými organizacemi. Centra koordinují mimo jiné sociální služby měst a obcí, farní charitu, Červený kříž, aby poskytovaná podpora byla co nejúčelnější, aby byly pokryty zejména základní potřeby, jako je jídlo v několika centrech. Začaly fungovat nouzové fondy pro rodiny se závažnými ekonomickými problémy.

Kromě toho se z iniciativy skupiny učitelů zrodil projekt SAFAMakers, který používá 3D tiskárny profesionálních školicích středisek k výrobě zařízení na ochranu zdraví proti koronaviru. Již bylo dodáno více než deset tisíc kusů ochranných prostředků. Další iniciativou je finanční pomoc a půjčování počítačového vybavení studentům. Školy sdružené v nadaci SAFA poskytují studentům připojení k internetu a notebooky či tablety v době, kdy probíhá online výukový režim.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe.

Alena Rousová

Copyright © 2003-2020 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova. Všechna práva vyhrazena. provincie.boh@jesuit.cz.