Články / Aktuality Dnes je 20. 6. 2021  
      English  RSS 
Aktuality
Články
Rozhovory
Názory
V médiích
Nové knihy
Dokumenty

Kdo jsme
Aktivity
Domy, kontakty
Akce

Jezuitou dnes

Kalendárium
Galerie
Online rozhovory
Humor
Kniha návštěv
Podpořte nás
Odkazy
Aktuality

         A     A     A

Aktivity poznaňské nadace Vinice

Středa, 28.4.2021
Poznaň. Nadace Vinice byla založena v roce 2010 a její aktivity se provozují v jezuitské rezidenci v polské Poznani. Angažuje se v kulturní, vzdělávací, sociální a charitativní oblasti. Velký význam má její psychoterapeutické centrum, které existuje od roku 2016. Nabízí terapeutické a pastorační poradenství lidem všech věkových skupin. Za tímto dílem stojí iniciativa členů Společenství křesťanského života a místní jezuitské komunity.


Poznaň je jedním z největších populačních, hospodářských a kulturních center v Polsku a působení Tovaryšstva Ježíšova v něm má bohatou tradici.

Od roku 2005 nabízejí každé postní období místní členové Společenství křesťanského života a nadace Vinice duchovní cvičení v každodenním životě. V letošním a loňském roce se kvůli pandemii uskutečnila online.

Při seznamování s činností nadace Vinice nelze přehlédnout dílo, které navazuje na uměleckou tradici jezuitských aktivit v Poznani. Dva velké sály bývalého dominikánského kláštera, které se po celá desetiletí používají k divadelním představením, hostí od roku 1992 uměleckou galerii „U jezuitů“. Umělecké výstavy, přednášky a diskuze, které se v galerii konají, formují její obraz jako místa setkání umělecké tvořivosti a náboženských zkušeností. Od roku 2015 galerie provozuje workshop kreativní činnosti. Nabízí kurzy a semináře pro lidi se zájmem o kultivaci, prohloubení a pevnější uchopení svých uměleckých schopností a dovedností. Základní program se zaměřuje na klasická umění a řemesla, tradici psaní ikon a odvozené druhy umění jako jsou tempera, mozaiky, zlacení a dekorativní umění.

Název Vinice odráží rozmanitost aktivit jezuitského pastoračního centra v Poznani. Na pozadí Ježíšova výroku „Já jsem vinný kmen, vy jste ratolesti“ je jako jedinečné víno s mnoha větvemi.


Zdroj/Foto: Jesuits in Europe / Poland.

(aro)


 odeslat článek     vytisknout článekSouvisející články
19.7.2018 Světové shromáždění Společenství křesťanského života
30.4.2015 Naděje je ctností pokorných
28.4.2014 Přátelé a spolupracovníci italských jezuitů se setkali v AssisiIgnaciánský rok
20. 5. 2021 - 31. 7. 2022Úmysly Apoštolátu modlitby

Evangelizační úmysl Za krásu manželství
Modleme se mladé lidi, kteří se s podporou celého křesťanského společenství připravují na manželství: ať rostou ve velkodušné, věrné a trpělivé lásce.
Národní úmysl Děkujeme za rodiče, dobré učitele, katechety a kněze a prosíme, aby s nadšením a s radostí připravovali děti na přijetí svátostí.
více »

Nejbližší akce

Jarní setkání pro zájemce o jezuitský řád


Kněžské svěcení Petra Hrušky a Samuela Privary


Evropský Magis 2021


více »

Nejbližší duchovní akce

Duchovní cvičení pro řeholní sestry


Duchovní cvičení v tichu podle sv. Ignáce


Ignaciánská duchovní cvičení, vede P. Josef Čunek SJ


Duchovní cvičení pro všechny


více »

Kalendárium

Památka sv. Aloise Gonzagy

Úmrtí Jana Tesánka


JESUIT.CZ © 2006 Česká provincie Tovaryšstva Ježíšova, Ječná 2, 120 00 Praha 2   webmaster: Tomáš Novák   design: Jozef Murin, Lukáš Kratochvil